تبریزبیدار
دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۳۵:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۹۴

نماینده ولی فقیه در استان در گفتگو با تبریزبیدار؛

12 فروردین نشانه تحقق مردم سالاری دینی و تثبیت ثمره مبارزات /رای 98/2 درصدی مردم خط بطلانی بر جمهوری های بدون قید اسلامی

نماینده ولی فقیه در استان در گفتگو با تبریزبیدار ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی گفت:12 فروردین نشانه تحقق مردم سالاری دینی و تثبیت ثمره مبارزات است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان در گفتگو با خبرنگار تبریز بیدار  ضمن تبریک روز 12 فروردین و  همه پرسی مردم ایران به جمهوری اسلامی ایران، گفت:  12 فروردین در واقع نشانه تحقق مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران است. 12 فروردین سال 58روز اعلام نتایج همه پرسی در مورد نوع حکومت پس از انقلاب اسلامی بود که 98/2 درصد به جمهوری اسلامی رای آری دادند .

وی افزود: مردم ایران اسلامی اگر در طول مبارزاتی خود شعار استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی را سرلوحه شعارهای خود قرار داده بودند و با فریادهای خود اجماع قاطع خود را در مورد جمهوری اسلامی اعلام کرده بودند اما جهت تثبیت ثمره مبارزات خود را در روزهای دهم و یازدهم فروردین 58 با حضور در پای صندوق های رای، با رای قاطع خود تکمیل کردند.

رای 98/2 درصدی مردم خط بطلانی بر جمهوری های بدون قید اسلامی

امام جمعه تبریز خاطر نشان کرد: پیش از آن روز برخی گروه ها و جریانات سیاسی ناهمسو با جریان عموم مردم پیشنهاد های مختلفی مانند جمهوری بدون قید اسلامی ،جمهوری دموکراتیک و امثال این ها جهت نوع و شکل حکومت آینده می دادند اما در این روز 98/2 درصد مردم با لبیک به ندای رهبر خود پایه های نظام اسلامی را تثبیت کردند و خواستار حاکمیت اسلام ناب و متوقی حکومت در پایه مشارکت و حضور مردم در سرنوشت خویش شدند.

وی تاکید کرد: در روز  12فروردین سال 58 مردم سالاری دینی برای نخستین بار در ایران تبلور یافت و با گذشت 40 سال از آن تاریخ نماد های آن به خوبی قابل مشاهده است.

پاسخگویی مسئولین و بهره برداری از فکر مردم در پرتو جمهوری اسلامی

نماینده ولی فقیه در استان در تشریح دستاوردهای رای مردم به حکومت اسلامی گفت: مهم ترین نشانه تحقق مردم سالاری دینی در پرتو نظام جمهوری اسلامی عبارت است از نقش مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و دیگری نقش مردم در تاسیس و تثبیت نظام جمهوری اسلامی و مورد دیگر نقش مردم در انتخاب مسئولین است. تا به امروز همه ارکان نظام به طور مستقیم و غیر مستقیم از طریق رای ملت برگزیده شده اند.

وی مکلف بودن مسئولین برای خدمت به مردم را از دیگر نمودهای مردم سالاری دینی برشمرد و بیان داشت: نظام اسلامی مسئول را خادم و وکیل ملت دانسته و برای آن نوعی برتری قائل نیست و باید مسئولین در قبال مردم پاسخگو بوده و با عمل صالح خویش در جایگاه مسئولیت رضایت مردم را به همراه داشته باشد .

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: نکته دیگر بهره برداری از عمل مردم در اعتلای کشور است. مشورت با مردم و بهره برداری از فکر و عمل مردم در اعتلای کشور نماد دیگری از جلوه های مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.