تبریزبیدار
شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۵:۵۴:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۳۲۰

واکنش بیگی به ادعای رئیس سازمان خصوصی سازی در گفتگو با تبریزبیدار؛

انتظار کف دست بو کردن و رمل از پوری حسینی برای ماشین سازی نداشتیم

بیگی در واکنش به ادعای رئیس سازمان خصوصی سازی در گفتگو با تبریزبیدار گفت: انتظار کف دست بو کردن و رمل از پوری حسینی برای ماشین سازی نداشتیم. بگویند اهلیت فرخ زاد با کدام پیشینه اقتصادی احراز شد؟

احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریزبیدار در واکنش به ادعای رئیس سازمان خصوصی سازی درباره واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز (جزئیات را اینجا بخوانید) اظهار داشت:  انتظار کف دست بو کردن، رمل، سحر و جادو از آقای پور حسینی و دست اندرکاران سازمان خصوصی سازی نداریم ولی جمهوری اسلامی ایران با این عظمت تشکیلات دولتی و اداری، کار استعلام افراد از دستگاههای ذی ربط را میسر کرده است.

دولت اگر راست می گوید  با برکناری رئیس سازمان خصوصی سازی، اجازه بررسی اسناد این سازمان را دهد

وی گفت: همین قضیه را در واگذاری کشت و صنعت هفت تپه نیز مشاهده کردیم، در آنجا هم  این صنعت را  بدون استعلام و  و احراز اهلیت به کسانی دادند که سابقه جعل اسناد دارند، همان کسانی که اسناد پروفرما را دستکاری می کنند و 16 میلیون دلار را 160 میلیون دلار  نشان می دهند و دوباره تا 600 میلیون دلار هم می رسانند، عین این قضیه را در رابطه با  موضوع قربانعلی فرخزاد هم صادق است، باید پرسید اهلیت این فرد با کدام پیشینه اقتصادی مشخص شده است که این کارخانه با این عظمت را به وی واگذار کرده اند؟ آیا غیر این است که می خواهند  نیت خود را عملی سازند؟ دولت اگر راست می گوید اجازه دهد با برکناری رئیس سازمان خصوصی سازی، اسناد این سازمان مورد بررسی قرار گیرد، مطمئنا با بررسی اسناد این سازمان، بسیاری از موضوعات آشکار خواهد شد.

پرونده ماشین سازی تبریز هم به زودی در صحن علنی مجلس مطرح می شود

تداوم حضور پوری حسینی برای حمایت کنندگان هزینه دارد

وی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه مقام قضایی به تخلفات رسیدگی کرده، مجلس به عنوان  نهاد مسئول و دیوان محاسبات  در چندین نوبت در وجود تخلفات در واگذاری ها در این سازمان اعلام گزارش کرده است، چندین پرونده تحقیق و تفحص درباره معاملات صورت گرفته در این سازمان در جریان است و پرونده ماشین سازی تبریز هم به زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد، جای تعجب وجود دارد که این فرد چرا تاکنون در این  مسئولیت باقی مانده است و حتما  حضور وی در این مسئولیت هزینه فراوانی برای حمایت کنندگان در پی دارد. البته هزینه حضور  پوری حسینی  در سازمان خصوصی سازی در مقابل سودهایی که برای برخی دارد به مراتب کمتر است.

نفر جایگزین برای پوری حسینی با مخالفت دولت روبرو شد

نماینده مردم تبریز تصریح کرد: حمایت از  پوری حسینی از طرف  خود دولت انجام می شود وگرنه وزیر اقتصاد نفر جایگزین هم مشخص کرده بود که با مخالفت دولت روبه رو شد، وجود این فرد در این مسئولیت یعنی انگشت در چشم ملت و نمایندگان مجلس کردن  است، دستگاه قضایی وی را ممنوع الخروج کرده و  پرونده های مختلف قضایی علیه وی وجود دارد ولی دولت باز هم  دست از حمایت وی بر نمی دارد.

 فرخزاد «ایکی اشکین آرپاسین بولممز»

بیگی بیان داشت: با یک تحقیق کوتاه میدانی  به راحتی می شود متوجه شد که شخص قربانعلی فرخزاد(خریدار ماشین سازی) نمی تواند  صنعت ماشین سازی را اداره کند، کار پیچیده ای نیست کافی است در حضور 2 نفر،  فرخزاد چند کلمه ای حرف بزند به راحتی متوجه خواهید شد که وی توانایی کوچکترین کاری را نکند چه برسد اینکه  بخواهد کارخانه بزرگی مانند ماشین سازی تبریز را اداره کند.

سازمان خصوصی سازی اهلیت فروش مجدد ماشین سازی را ندارد

وی با اشاره به مزایده دوباره ماشین سازی تبریز یادآور شد: به وزارت اقتصاد و دارایی اعلام کردیم که سازمان خصوصی سازی اهلیت فروش ماشین سازی را ندارد، با توجه به تخلفات مختلفی که در این سازمان  به وقوع پیوسته، سازمان خصوصی سازی نه تنها برای ماشین سازی بلکه برای هیچ کارخانه و صنایع دیگری نیز نمی تواند معامله و واگذاری انجام دهد، اصلا لازم نیست در مورد خریدار صحبت شود بلکه خود فروشنده نیز اهلیت لازم برای فروش را ندارد، به خریداران محترم نیز توصیه می کنیم  فارغ از اینکه چه کسانی هستند  اگر وارد خرید و فروش کارخانه ماشین سازی شوند، وارد یک معامله پر ریسک خواهند شد.