تبریزبیدار
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۰۰:۲۶:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۳۹۰

درگوشی های تبریزبیدار؛

احتمال حضور یک روحانی تبریزی در سطح کلان قوه قضائیه / از سابقه همکاری با آیت الله رئیسی تا ارائه نظریه مجازات های جایگزین حبس

بر اساس گزارشات غیررسمی، از حجت الاسلام محمد مصدق کهنمویی که معاون آیت الله رئیسی در دادستانی ویژه روحانیت نیز بوده، بعنوان دادستان جدید یا رئیس دیوان عالی کشور معرفی خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، با روی کار آمدن آیت الله سید ابراهیم رئیسی در ریاست قوه قضائیه، تغییراتی در برخی قسمت های این قوه مهم و تاثیر گذار صورت گرفته است.

ابتدا با کناره گیری حجت الاسلام محسنی اژه ای از سخنگویی دستگاه قضایی، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران به این سمت منصوب شد.

در موج دوم تغییرات نیز چندی پیش سید مرتضی بختیاری به عنوان رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه و محمد رضا شهریاری نیز  به عنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه معرفی شد.

اما شنیده ها از منابع غیر رسمی حکایت از حضور یک روحانی تبریزی در سطح کلان قوه قضائیه دارد.

بر اساس گزارشات غیررسمی، حجت الاسلام محمد مصدق کهنمویی که معاون آیت الله رئیسی در دادستانی ویژه روحانیت نیز بوده، بعنوان دادستان جدید کل کشور یا رئیس دیوان عالی کشور معرفی خواهد شد.

Image title


بدلیل همکاری نزدیک حجت الاسلام مصدق کهنمویی با آیت الله رئیسی در دادستانی ویژه روحانیت، دور از انتظار نیست که همکاری وی با رئیس جدید دستگاه قضا بیش از پیش شود.

حجت الاسلام مصدق کهنمویی از روحانیون تبریزی است که سابقه طولانی در قوه قضائیه داشته و علاوه بر معاونت دادستانی ویژه روحانیت سوابقی چون معاون اول دادستان کل کشور و مدیر مسئولی فصلنامه دادستانی ویژه روحانیت را در کارنامه دارد.

وی دارای مدرک دکتری و مدرس حقوق بوده و  از جمله حقوقدانان کارکشته قوه قضائیه است که پیشگام در ارائه نظریه مجازات های جایگزین حبس می باشد و در طول تحقیقات خود مطالب جدیدی را وارد حقوق جزا کرده که تحول آفرین بوده است.