تبریزبیدار
شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۲۲:۵۹:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۳۹۹

امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

بعد از پخش سریال شوق پرواز اشتیاق جوانان برای جذب در نیروی هوایی چندین برابر شد

امام جمعه تبریز عصر امروز در دیدار هنرمندان استان با وی بمناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: بعد از پخش سریال شوق پرواز که در مورد زندگی خلبان شهید عباس بابایی بود، اشتیاق جوانان برای جذب در نیروی هوایی چندین برابر شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز عصر امروز در دیدار هنرمندان استان با وی بمناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی گفت: سالروز شهادت مرد بصیری چون شهید آوینی بهانه ای شده تا هنر اسلامی گرامی داشته شود.

هنرمند انقلابی در برابر تفکرات ضددینی غرب می ایستد

وی با بیان اینکه هنر و رسانه ابزار مهم و تاثیرگذاری هستند، افزود: شهید آوینی هنرمند متعهد و انقلابی بود که عمر خود را صرف ساخت برنامه های هنری دفاع مقدس و انتقال رشادت های رزمندگان به نسل های بعدی کرد.

امام جمعه تبریز ضمن تاکید بر اثرگذاری قوی زبان هنر، بیان داشت: بعد از پخش سریال شوق پرواز که در مورد زندگی خلبان شهید عباس بابایی بود،  اشتیاق جوانان برای جذب در نیروی هوایی چندین برابر شد.

وی ادامه داد: هنرمند انقلابی حق جویی و استکبارستیزی را خوب می فهمد و در آثار خود آنها را بکار گرفته و به دیگران منتقل می کند و در برابر تفکرات ضددینی غرب ایستاده و هنر دینی را به نمایش می گذارد.

بارها شاهد جلسات رهبر انقلاب با مرحوم سلحشور بوده ام

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ضرورت بصیر بودن هنرمندان، گفت: رهبر انقلاب خودشان هنرمند هستند، نقش ایشان در مسایل گوناگون را خارجی ها بیشتر از ما می دانند، ایشان در بحث هنر و هنرمندپروری نقش برجسته ای داشته و سالانه  جلسات مختلف با قاریان، شعرا، کارگردانان و هنرمندان برگزار می کنند.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه بیان داشت: بارها بوده که محضر رهبر معظم انقلاب  رفته بودم و می دیدم مرحوم فرج الله سلحشور(کارگردان فقید سینما و تلویزیون)  با ایشان جلسه دارند.

 سرود استاد قره باغی همه را به شوق آورده

وی با تاکید بر اینکه یاوه گویی های استکبار جهانی از طریق هنر باید پاسخ داده شود؛ گفت: سرود استاد قره باغی در مورد آمریکا اثر ماندگاری بوده که همان سرود در تجمع چند روز قبل مردم تبریز در  حمایت از سپاه پاسداران، همه را به شوق آورد.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به اهمیت نگارش کتاب در مورد شهدا، افزود: هر اندازه کتاب در مورد شهدا نوشته شود باز کم است، بارها به مسئولین بنیاد حفظ آثار شهدا گفته ام تا زمانی که پدران و مادران شهدا و فرماندهان جنگ در قید حیات هستند، هستند سراغ آنها بروید و خاطرات آنها را جمع کنید.