تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۰۳

تشکر امام جمعه اهل سنت آق قلا از نیروهای مسلح تبریز

امام جمعه اهل سنت آق قلا ضمن تقدیر از حضور گروه های مختلف مردم برای کمک به سیل زدگان، ادامه داد: من در نماز جمعه هفته قبل (۲۳ فروردین) عنوان کردم مثلا سرهنگ مملکت از تبریز و تهران و استان‌های مختلف آمده‌اند اینجا و کمک می‌کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، آخوند عبدالحی میرزاعلیامام جمعه اهل سنت آق‌قلا درخصوص سیل استان گلستان و تجلی همدلی و وحدت میان شیعیان و اهل سنت برای کمک به مردم گفت: این موضوع از قبل به ما ثابت شده بود که اتحاد بین اهل تسنن و تشیع شعار نیست، بلکه یک اصل است. اما برادران شیعه در ماجرای سیل آق‌قلا، این موضوع را بیشتر از قبل ثابت کردند. ممکن است سیل یک مصیبت باشد اما در همین مصیبت هم یک حکمت و یک نعمت بزرگی نهفته که همان اتحاد، اخوت و برادری است.

میرزاعلی با اشاره به دروغ‌ و سیاه‌نمایی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های خارج از ایران درباره نرسیدن کمک به سیل‌زدگان گفت: نشر اخبار کمک‌رسانی سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردم به سیل‌زدگان یک امر حیاتی برای جلوگیری از شایعه‌پراکنی است. این‌ها باید گفته شود تا جو سازی‌ها و دروغ گویی‌ها در مورد ایران عزیزمان از بین برود یا دست‌کم کسی حرف‌های آنان را باور نکند. 

وی ضمن تقدیر از حضور گروه های مختلف مردم برای کمک به سیل زدگان، ادامه داد: من در نماز جمعه هفته قبل (۲۳ فروردین) عنوان کردم مثلا سرهنگ مملکت از تبریز و تهران و استان‌های مختلف آمده‌اند اینجا و کمک می‌کنند. مردم باید بدانند که سرهنگ مملکت در شهر آق‌قلا به آنها خدمت رسانی می‌کند. روحانی تشیع برای مردم اهل سنت خدمت می‌کند، این را همه باید بدانند چون خیلی از مردم خود آق‌قلا هم از این موضوع‌ها بی‌خبر هستند. این موضوعات نه تنها از طریق تریبون نماز جمعه بلکه در رسانه‌ها و فضای مجازی هم باید مطرح بشود تا هر خارج‌نشینی نتواند درباره این موضوع‌ها اظهارنظر کند.