تبریزبیدار
دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۲۷

برسی یک شایعه دامن گیر؛

بازار گرمی خواننده زن و واکنش اداره کل ارشاد استان / حجاب سر کردن «شبنم تووزلو» برای جلب حمایت بانوان تبریز

بدنبال ادای خواننده زن جمهوری آذربایجان برای حضور در تبریز جهت اجرای کنسرت برای زنان ایرانی، اداره کل ارشاد استان موضوع را تکذیب کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، روز گذشته یکی از خوانندگان زن اهل جمهوری آذربایجا با انتشار ویدئویی کوتاه در صفحه اینستاگرام خود، وعده حضور در تبریز جهت اجرای کنسرت برای بانوان خبر داد.

انتشار این ویدئو کافی بود تا در فضای مجازی دست به دست شده و بر شایعات دامن زده شود.

«شبنم تووزلو» خواننده شناخته شده باکو که به تک خوانی در اجراها می پردازد، این بار سیمای متفاوت و با سر کردن حجاب، از علاقه خود به بانوان تبریز گفته و وعده اجرای برنامه در تبریز برای آنها داده است.

علاوه بر این برخی کاربران فضای مجازی،  از «داملا» دیگر خواننده زن باکویی نیز برای حضور در تبریز و اجرای مشترک کنسرت با «تووزلو» خبر داده بودند.

علی محرمی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در واکنش به این شایعه، آن را از پایه بی اساس دانسته و تکذیب کرد.

 محرمی که گفتگوی کوتاه با ایسنا در این خصوص داشته اذعان داشت:  برگزاری چنین کنسرتی در تبریز شایعه بوده و در این رابطه نه درخواستی شده و نه موافقتی انجام شده است.

اما اهمیت ماجرا از این قرار است که در صورتی که نه درخواستی شده و نه مجوز صادر گردیده، انتشار این خبر آن هم از زبان خود خواننده مذکور، نمی تواند خالی از پشت پرده باشد.

از آنجایی که موضوع تک خوانی زنان همواره مورد چالش بوده و حرمت شرعی و فرهنگی آن مطرح است، پخش چنین شایعه در فضای مجازی،  مطالبه کذایی ایجاد کرده و دامن گیر جامعه می شود.

اینکه چه کسانی پشت ماجرا بوده اند، قابل بررسی است چرا که به نظر نمی رسد این خواننده،  خودسرانه و بدون مهندسی شده اقدام چنین وعده مهمی  داده باشد.