تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۳۳

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی؛

چاقی22.5 درصد از دانش آموزان آذربایجان شرقی/ دختران چاقتر از پسران

حکیمی چاقی را منشاء بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون، سکته و مشکلات جسمی عنوان کرد و گفت: این معضل در بین دانش آموزان دختر به خاطر کم تحرکی و ورزش نکردن بسیار بیشتر از پسران است.

به گزارش تبریز بیدار ، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اضافه وزن و چاقی را بزرگ ترین مشکل جامعه و به خصوص در گروه دانش آموزان دانست و گفت: 22.5 درصد از دانش آموزان استان اضافه وزن دارند.

داریوش حکیمی  اظهار داشت: میانگین کشوری اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزان 48 درصد است که ما با اقدامات و آموزش های لازم این روند را بسیار کاهش داده ایم.


وی چاقی را منشاء بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون، سکته و مشکلات جسمی عنوان کرد و گفت: این معضل در بین دانش آموزان دختر به خاطر کم تحرکی و ورزش نکردن بسیار بیشتر از پسران است.


حکیمی با اشاره به فرا رسیدن هفته سلامت و اجرای برنامه های مختلف بهداشتی و سلامت در تمام مدارس استان، اظهار داشت: گردهمایی سفیران سلامت دانش آموزی همزمان با سراسر کشور روز سوم اردیبهشت در تمام مدارس استان برگزار می شود.
وی سفیران سلامت را به عنوان کمک مربیان سلامت و همسان با معلمان دانست و افزود: 15درصد از دانش آموزان استان شامل 101 هزار نفر تحت پوشش برنامه ملی سفیران سلامت هستند.


معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه های هفته سلامت، گفت: کمپین آموزش تغذیه با هدف اصلاح الگوی تغذیه سالم در همه مدارس با هدف پیشگیری از چاقی و اضافه وزن با حضور کارشناسان سلامت راه اندازی می شود.
حکیمی، برگزاری نمایشگاه تغذیه سالم، جشنواره غذای سالم و سنتی در مدارس، ایستگاه نقاشی، برنامه زمین پاک و پاکسازی محیط از زباله ها را از جمله برنامه های هفته سلامت برشمرد.
وی ارایه خدمات رایگان دهان و دندان برای گروه هدف دانش آموزی را از جمله برنامه های مفید پیشگیری از بیماری های دهان و دندان آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: تمام دانش آموزان مقطع ابتدایی 2 نوبت در سال فلوراید تراپی می شوند.