تبریزبیدار
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۰:۰۰:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۳۹

تلنگرهای جدی نماینده ولی فقیه در استان به متولیان مساجد؛

همه به فکر ریاست بوده و بیشتر از نمازگزار، تشکیلات وجود دارد / به جای جذب، بچه ها را بیرون می کنند

نماینده ولی فقیه در استان در انتقاد از نحوه اداره مساجد گفت: همه به فکر ریاست هستند، در مساجد تعداد تشکیلات موجود بیشتر از نمازگزاران است که اغلب اعضای این تشکیلات مختلف هم با هم درگیر می شوند.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جمع مسئولین استان ضمن تاکید بر تکریم مساجد بیان داشت: به وضع ظاهری مساجد و زیبایی آنها رسیدگی شود که متاسفانه در برخی مساجد نادیده گرفته می شود.

وی ضمن انتقاد از عدم نظافت در برخی مساجد شهر، افزود: در مسجدی رفته و دیده ام که جارو و خاک انداز را در گوشه ای انداخته بودند و  و وضعیت زننده ای حاکم بود و بوی نامطبوعی از فرش ها متصاعد می شود.

امام جمعه تبریز ادامه داد: قرآن و روایات تاکید کرده اند با بهترین لباس و عطر در مسجد حاضر شویم و به تمیزی مسجد دقت کنیم.

وی با ابراز تاسف از جو حاکم بر مساجد، گفت: همه به فکر ریاست هستند، در مساجد تعداد تشکیلات موجود بیشتر از نمازگزاران است که اغلب اعضای این تشکیلات مختلف هم با هم درگیر می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: مساجد باید محور وحدت و محل تجمع مومنین باشد اما به جای جذب، بچه های کوچک را از مسجد بیرون می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تصریح کرد: مساجد باید محور بوده و همانطور که در دوران دفاع مقدس محل جمع آوری نیرو و کمک های مردمی به جبهه ها بوده، امروز نیز باید محلی برای جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان باشد.