تبریزبیدار
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۴۰

برای اولین بار؛

رونمایی از کتاب شهید مدافع حرم تبریزی در کربلا / روایت فتح از صادقِ شهیدان

حسین شرفخانلو نویسنده کتاب زندگی شهید صادق عدالت اکبری ضمن حضور در حرم مطهر حضرت امام حسین علیه السلام، این کتاب را برای اولین بار در کربلای معلا رونمایی کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، کتاب «آخر شهید می شوی» از تازه ترین کتاب های مجموعه مدافعان حرم که از سوی انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده، رونمایی شد.

حسین شرفخانلو (فرزند شهید علی شرفخانلو) نویسنده این کتاب ضمن حضور در حرم مطهر حضرت امام حسین علیه السلام، این کتاب را برای اولین بار در کربلای معلا رونمایی کرد.

Image title

شرفخانلو ضمن اشاره به اینکه نوشتن این کتاب را روز سوم شعبان سال گذشته آغاز کرده و در سوم شعبان آن را در کربلا رونمایی کرده است، گفت: این کتاب درباره زندگی شهید صادق عدالت اکبری از پاسداران انقلاب اسلامی است که در سوریه به شهادت رسید و افتخار دارم این کتاب را برای اولین بار در حرم امام حسین علیه السلام و در روز پاسدار رونمایی کنم.

Image title

شهید صادق عدالت اکبری در سال ۱۳۶۷ در تبریز متولد شد. دوران دبیرستان را در مکتب الحسین سپاه گذرانید و در سال ۱۳۸۲ تحصیلاتش را به پایان رساند. او در فتنه ۱۳۸۸ مجروح و جانباز انقلاب شد و در سال ۱۳۸۹ به عضویت سپاه پاسداران در آمد. صادق در سال ۱۳۹۱ ازدواج کرده و وارد دانشگاه شد. وی تحصیلاتش را تا مقطع کارشناسی ادامه داد و در کنکور ارشد ثبت نام کرد اما زندگی دنیایی اش برای این مقطع، به او مجال نداد.

صادق در سال ۱۳۹۴ به سوریه رفت و جزء مدافعان حرم گردید. وی همزمان با سالروز شهادت حضرت زینب (س) در محور عزیزه ی حلب در عمق خاک جبهه النصره منطقه دلامه در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ به فیض شهادت رسید.

کتاب «آخر شهید می شوی» پانزدهمین کتاب از مجموعه کتاب های مدافعان حرم است که انتشارات روایت فتح آن را به چاپ رسانده و در نمایشگاه کتاب تهران در اختیار علاقمندان قرار خواهد داد.