تبریزبیدار
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۲۲:۲۵:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۴۷

چهره سال هنر انقلاب اسلامی استان در گفتگو با تبریزبیدار؛

قلیزاده علیار: تکلیف من ستگین تر شد / روایتگری دفاع مقدس از «سبلان زنده است» تا «پاییز 63»

قلیزاده علیار چهره منتخب هنر انقلاب اسلامی در سال 97 در گفتگو با خبرنگار تبریز بیدار گفت: این انتخاب شدن، احساس مسئولیت و تکلیف را بیشتر می کند.

رضا قلیزاده علیار نویسنده ادبیات پایداری و چهره منتخب هنر انقلاب اسلامی در سال 97 در گفتگو با خبرنگار  تبریزبیدار در خصوص این انتخاب گفت: از طرفی خوشحال هستم که به عنوان چهره برتر انتخاب شدم و از طرفی تکلیف سنگین تر شد و این انتخاب شدن، احساس مسئولیت و تکلیف را بیشتر می کند.

وی ادامه داد: بی شک هر کسی که در مسیر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و زنده نگهداشتن نام شهیدان گام بردارد،  تکلیف او نیز نسبت به بقیه زیاد تر  است.

این نویسنده ادبیات پایداری در تشریح جشن هنر انقلاب اسلامی بیان داشت: هفته هنر انقلاب اسلامی بمناسبت شهادت شهید آوینی برگزار شد و هدف از این جشنواره نیز تجلیل از هنرمندان انقلابی می باشد، هنرمندانی که در حوزه انقلاب و دفاع مقدس فعالیت کرده و اثر می آفرینند.

Image title


وی در خصوص نحوه انتخاب خود بعنوان چهره هنر انقلاب سال 97 خاطر نشان کرد: این جشنواره در سال های قبل فقط در تهران برگزار می شد و امسال قرار بر این شد که در تبریز هم برگزار شود و متولی آن حوزه هنری می باشد، از بین هنرمندانی که در حوزه هنر انقلاب اسلامی فعالیت می کردند، تعدادی برگزیده شده و در نهایت از بین آنها  بنده به عنوان چهره هنری سال 97 انتخاب شدم.

قلیزاده علیار در خصوص آثار خود نیز گفت:کتاب هایی همچون «پاییز 63»،  «با تو می‌مانم»، «چشمان عاشورای»، «فشنگ‌های مشقی»،  «سبلان زنده است» و... را در حوزه دفاع مقدس به رشته تحریر درآورده ام. 

گفتنی است رضا قلیزاده علیار در مراسم امروز جشن انقلاب در پردیس سینمایی قدس تبریز از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی بعنوان چهره هنر انقلاب اسلامی در سال 97 انتخاب گردید.