تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۵۹

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در مراسم رژه تبریز؛

ارتش اقتدار خود را به رخ جهانیان کشانده / همدلی نیروهای مسلح دشمن را عصبانی کرده

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ضمن اشاره به اینکه ارتش اقتدار و قدرت خود را به رخ جهانیان کشانده است، گفت: امروز همدلی و وحدت نیروهای مسلح دشمنان را عصبانی کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، صبح امروز(پنجشنبه) در مراسم رژه نیروهای مسلح روز ارتش گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب ، حضور ارتشیان در صحنه های مختلف و حضور موثر در بلایای طبیعی برای حل مشکلات  در کنار دیگر نیروهای انتظامی و سپاه، این نیرو را نیرویی متعهد، مقتدر و ولایت مدار کرده است.

وی ادامه داد: تلاش نیروهای مسلح در مقابل تهدیدات دشمنان و تعالی هر چه بیشتر و توانمندی های این نیرو ها از جمله اقداماتی است که انجام شده است و می توان نقش ارتش را درکنار مردم مشاهده کرد.

لبیک ارتش به امام در انقلاب ، دشمن را نا امید کرد

نماینده ولی فقیه در اذربایجان شرقی با اشاره به نقش حضرت امام خمینی(ره) در خنثی سازی دشمنان، اظهار داشت: امام فرمودند ای سربازان غیور به پا خیزید و با ملت عزیز، دست غارت گران را کوتاه کنید و شرف را به یادگار بگذارید و ارتش با لبیک گویی به فرمان امام در  انقلاب ، دشمنان را نا امید کرد و شور و نشاطی تازه به ملت و انقلاب اسلامی بخشید.

وی افزود: امام ، همراه شدن ارتش با مردم را لحظه شادی بندگان خدا و ستم دیدگان بیان کردند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر نقش آفرینی ارتش در عرصه های مختلف نظام و کشور ، گفت: حضور و نقش موثر ارتش در تاریخ ، جاودانه و ماندگار شد و به حماسه ای بی بدیل تبدیل شد.

دانش فرماندهان ارتش در دفاع مقدس، حیرت نظامیان آمریکا و دنیا را برانگیخت

وی به حضور ارتش در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: حضور ارتش در هشت سال دفاع مقدس که با به کار گیری سازمان های نظامی نیروی هوایی و زمینی و با برنامه ریزی و دانش فرماندهان متعهد صورت گرفت، حیرت فرماندهان نظامی امریکا و دنیا را برانگیخت.عملیات های پیروزمندانه نیروی دریایی ارتش در آب های خلیج فارس که می توان به عملیات مروارید که به عنوان برجسته ترین عملیات بود، اشاره کرد.

ارتش اقتدار خود را به رخ جهانیان کشانده است

نماینده ولی فقیه در اذربایجان شرقی تاکید کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران پا را فراتر از مرزها گذاشته و در دفاع از سرزمین خود ، اقتدار خود را به رخ جهانیان کشیده است.

حضور ایثارگرانه ، به موقع و زودتر از ستاد بحران در سیل اخیر

وی با اشاره به حوادث سیل اخیر و حضور نیروهای مسلح که به موقع ، ایثارگرانه و حتی جلوتر از ستاد بحران بود، ابراز نمود : در بلایای طبیعی و مناطق آسیب دیده و سیل زده امسال ارتشیان عزیز کنار نیروی انتظامی و سپاه در سیل مخرب از توانایی و کارایی خود را به کار بردند. می توان با استفاده از نیروهای مسلح  از بحران پیشگیری کرد و با تجهیزات مدرن در زمان صلح نیز خدمت کرد.

وی خاطرنشان کرد: ارتش در زمان زلزله رودبار با این بالگرد ها کاری کردند کارستان و در سیل گلستان نیز خیلی تلاش کردند و در زلزله بم و زلزله ورزقان لشکر 21 حمزه و نیروی هوایی فداکاری های زیادی انجام دادند.

آفرین بر ارتش، نیروی انتظامی، سپاه و بسیج

امام جمعه تبریز  این‌گونه تلاش ها را نشان از تعهد ، ایمان و اعتقاد به ارزشهای اسلامی و جایگاه مردمی در کشور دانست و افزود: ارتش در تمامی صحنه ها و با تمام امکانات خدمت می کند. آفرین بر چنین نیروی ارتش ، سپاه ،  بسیج و نیروی انتظامی که با گوش دادن به فرمان رهبری به مردم خدمت می کنند.

همدلی نیروهای مسلح دشمن را عصبانی کرده

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در پایان سخنان خود نیروهای مسلح را محبوب و مورد تکریم مردم نامید و گفت: خدمات متواضعانه ارتش را که دیروز رهبرانقلاب فرمودند، نشانه صداقت است. امروز این همدلی ارتش و وحدت نیروهای مسلح، دشمنان را عصبانی کرده است.