تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۲۹:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۶۵

رئیس اتاق اصناف تبریز در گفتگو با تبریزبیدار؛

ارتباط تنگاتنگ بسیج و اتاق اصناف، در کمک به سیل زدگان/ طرح «هرکاسب یک کالای اساسی» در تبریز اجرا می شود

هاشمی گفت: در نحوه ارسال این کمک ها، اتاق اصناف تبریز به صورت مستقیم با بسیج اصناف همکاری می کند، بیشترین ارتباط اتاق اصناف با بسیج اصناف می باشد، به طور قاطع می توان گفت ارتباط تنگاتنگی میان اتاق اصناف و بسیج اصناف در این مسئله وجود دارد.

حبیب هاشمی رئیس اتاق اصناف تبریز در گفتگو با تبریزبیدار با اشاره به  طرح بسیج مستضعفین  با عنوان  هر کاسب تامین یک کالای اساسی ، اظهار داشت، هیئتی متشکل از اتاق اصناف برای بررسی و تبیین جزییات این طرح در اتاق ایران به همراه بسیج اصناف تشکیل جلسه داده اند و بعد از  نتیجه گیری ها و ارسال  گزارشات،  میزان نیازمندی ها  توسط اتاق اصناف بررسی شده و با کمک بسیج اصناف و بسیج سازندگی  لوازم مورد نیاز جمع آوری و ارسال خواهد شد، این طرح در تبریز اجرا خواهد شد.

وی گفت: در خلال این طرح  کمک های مردمی نیز به طور متمرکز جمع آوری  و به مناطق سیل زده ارسال می شود،  در نحوه ارسال  این کمک ها،  اتاق اصناف تبریز به صورت مستقیم با بسیج اصناف همکاری می کند، بیشترین ارتباط اتاق اصناف با بسیج اصناف می باشد، به طور قاطع می توان گفت ارتباط تنگاتنگی میان اتاق اصناف و بسیج اصناف در این مسئله وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: در نامه ای که از طرف اتاق اصناف ایران به دستمان رسیده، مقرر کرده  تمامی کمک های نقدی به حساب هلال احمر واریز شود،  این  دستور به صورت بخش نامه به تمامی اتحادیه ها ابلاغ شد، در این باره جلساتی هم با مسئولین  جمعیت هلال احمر برگزار  و راهکار های مناسب اتخاذ شد.

کمک های جمع آوری شده از طریق بسیج ارسال می شود

رئیس اتاق اصناف تبریز  یاد آور شد: از روز اول وقع سیل  بسیج به طور همه جانبه در میدان حضور داشته به طوری که  هر زمان آسیب یا خطری کشور را تهدید می کند این بسیج است که با تمام قوا حاضر می شود، اتاق اصناف نیز، هم پا با بسیجیان  و در کنار آنان حضور دارد، همکاری های اتاق اصناف با بسیج اصناف بدین شکل است که کمک هایی که هم از طرف بسیج و هم از طرف اتاق اصناف یا مردمی تهیه می شود  به دست خود بسیجیان در منطقه توزیع می شود، بسیج با استفاده از امکانات و آشنایی کامل با منطقه، این کمک ها را در بین مردم آسیب دیده توزیع می کند.

هاشمی  گفت: کمک های مردمی آذربایجان شرقی  بیشتر در شهرهای استان خوزستان  و ایلام متمرکز است، کمک های نقدی نیز از طرف اتاق اصناف تبریز به اتاق اصناف اهواز نیز واریز شده است.