تبریزبیدار
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۵۳:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۶۸

در دیدار وزیر صمت با الهام علی اف مطرح شد؛

پیشنهاد ایجاد منطقه صنعتی مشترک در مرز ایران و جمهوری آذربایجان

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در اولین روز سفر خود به جمهوری آذربایجان با رییس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران روز پنجشنبه و در اولین روز سفر خود به جمهوری آذربایجان با الهام علی اف رییس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

 در این دیدار توسعه همکاری های تجاری و صنعتی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 همچنین بر توسعه همکاری های منطقه ای با مشارکت کشورهای دیگر متطقه و حمایت از بخش خصوصی فعال در دو کشور تاکید شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان از ارسال کمک های بشردوستانه جمهوری آذربایجان به مناطق سیل زده ایران تقدیر و بر عملیاتی کردن توافقنامه های امضا شده بین دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی ، صنعتی و سرمایه گذاری تاکید کرد.

رحمانی در این دیدار همچنین ایجاد منطقه صنعتی مشترک در مرز دو کشور را پیشنهاد داد که مورد استقبال رییس جمهوری آذربایجان قرار گرفت و قرار شد جزییات و شیوه های ایجاد آن در دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر صنعت،معدن و تجارت ایران در این سفر دو روزه با 'شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد ، ساحل بابایف وزیر کار و تامین اجتماعی و صفر مهدی اف رییس گمرک این کشور نیز دیدار خواهد کرد. 

برگزاری مراسم کلنگ زنی کارخانه مشترک اتوبوس سازی ایران و جمهوری آذربایجان در کوی صنعتی حاجی قابول در 110 کیلومتری جنوب باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و شرکت در همایش تجاری دو کشور از جمله برنامه سفر رحمانی اعلام شده است. 

وزیر صنعت ، معدن و تجارت کشورمان در جریان این سفر همچنین با جمعی از تجار ایرانی فعال در جمهوری آذربایجان در مرکز تجاری ایران در باکو دیدار خواهد کرد.