تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۰:۰۰:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۷۰

پیشکسوت تراکتورسازی در گفتگو با تبریزبیدار؛

مشکل اصلی تراکتور بازیکنان بزرگ است / زنوزی به علت رفت و آمد چند مربی و مدیرعامل رسیدگی کند

همدانی پیشکسوت تراکتورسازی در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص حواشی این تیم گفت: مشکل اصلی تراکتور بازیکنان بزرگ است. زنوزی به علت رفت و آمد چند مربی و مدیرعامل رسیدگی کند.

ستار همدانی  کارشناس فوتبال و بازیکن پیشکسوت تراکتورسازی در گفتگو با  تبریز بیدار در خصوص عملکرد تراکتورسازی در بازی مقابل پیکان و‌ شکست مقابل این تیم گفت: من از چندین هفته قبل و بعد از بازی تراکتور مقابل استقلال خوزستان که با پیروزی سه بر یک تراکتور به اتمام رسیده بود، در خصوص نحوه بازی تیم با مالک باشگاه صحبت و اظهار نگرانی کرده بودم.

قبلا به مالک باشگاه گفته بودم نباید در خواب این پیروزی ها رفت

وی ادامه داد: به آقای زنوزی گفتم که نباید در خواب این پیروزی رفت و این بازی مقابل تیمی مثل استقلال خوزستان در حد و قواره یک تیم قهرمان نبود. تراکتور دقیقا هم سطح با استقلال خوزستان بازی کرد.

این پیشکسوت فوتبال آذربایجان با اشاره به بازی ضعیف و تحت فشار تراکتور مقابل صنعت نفت آبادان نیز اشاره کرد و گفت: تراکتور باید سه بر یک از صنعت نفت شکست می خورد و به سختی توانست سه امتیاز بازی با نفت آبادان را بدست آورد و در مقابل سپیدرود رشت هم که به طرز فضاحت باری شکست خورد.

بجز تعصب ایمانی و دوندگی اسماعیلی فر، چیزی نداشتیم

وی ادامه داد: در مقابل پیکان نیز مشاهده کردید که به جز اکبر ایمانی که با غیرت و تعصب بازی می کرد، کلا خط هافبکی نداشتیم.

همدانی با انتقاد از عملکرد ضعیف حاج صفی، اظهار داشت: بر خلاف اسماعیلی فر که انصافا خوب می دوید، حاج صفی اصلا عملکرد مناسبی نداشت که تنها مربوط به این بازی نمی شود و چندین بازی است که حاج صفی نه یار مقابل خود را جا می گذارد، نه پوشش موفق داشته و نه سانتر دقیقی دارد.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد n میلیارد به دفاع چپ هزینه کنیم و با این سطح بازی کند، بهتر است یک بازیکن جوان استخدام کنیم.

مشکل اصلی تراکتور بازیکنان بزرگ است / شجاعی به جای بازی، به فکر بحث کردن است

این کارشناس فوتبال ادامه داد: مشکل اصلی تراکتور بازیکنان بزرگ است. مسعود شجاعی چقدر توانست پاس سالم دهد و خوب بازی کند؟ علت این است که به جای بازی کردن فقط به فکر بحث کردن است. من شاید اطلاع ندارم، آقای کی روش نیز نمی دانست؟ چرا پس در جام ملت ها نصف یک نیمه به شجاعی بازی داد؟

وی اظهار داشت: مردم بزرگ آذربایجان به این تیم علاقه دارند و منتظر هستند تا شاهد قهرمانی این تیم باشند اما مشکلات مدیریتی و مشکلاتی که از خارج به تبم وارد می شود، اجازه کار را نمی دهد.

بازیکن بزرگ باید در زمین بازی بزرگی کند نه در بیرون

بازیکن اسبق تیم ملی در خصوص اینکه علت تعویض نشدن حاج صفی و شجاعی مربوط به مربی است یا فشار مدیریتی،گفت: در هر صورت تعویض نکردن این دو بازیکن اشتباه است چون این دو به تیم ضربه می زنند. علت آن هم عدم تمرکز یا مسایل دیگری است. بازیکن بزرگ باید در زمین بازی، بزرگی کند اما اینها فقط در بیرون بزرگی می کنند.به همین دلیل دلشان به این مردم نمی سوزد.

وی ادامه داد: همه بازی های پیش روی تراکتور سخت هستند و ۶ امتیازی که در دو بازی اخیر از دست دادند، برایشان گران تمام می شود و متاسفانه شانس قهرمانی خیلی کم شد.

طبیعی است دروازه بانی که یک‌سال بازی نکرده، دچار اشتباه شود / بازیکنان میلیاردی نتوانستد جلوی ریباند بازیکن پیکان را بگیرند

وی در بررسی خط به خط بازیکنان تراکتور اشاره کرد: طبیعی است دروازه بانی که یک‌سال بازی نکرده ، دچار این اشتباهات خواهد شد اما مشکل اصلی مربوط به خط دفاع ما است که علی رغم‌حضور بازیکنان میلیاردی نتوانستد جلوی ریباند بازیکن پیکان را بگیرند و مشخص است که تیم از لحاظ روحی، روانی، تمرین و‌ تغذیه مشکل دارد.

این پیشکسوت فوتبال در رابطه با حواشی بازی مقابل سپیدرود و اخراج فروزان، تاکید کرد: برخورد باشگاه با این بازیکن قابل هضم‌ نیست و بهتر بود این قضایا مدیریت شود و حتی در صورت اشتباه غیرفوتبالی فروزان نیز بهتر بود بعد از اتمام مسابقات با وی برخورد می شد.

طیبی و حاج صفی مشکل خط دفاعی هستند

وی افزود: در خط دفاعی هم که طیبی مشکل اصلی است و در بازی قبل نیز در جریان گل دوم مقصر بود و دریبل خورد. حاج صفی هم مشکل بعدی خط دفاعی است. در خط هافبک نیز به غیر از اکبر ایمانی و اشکان بقیه هافبک ها اصلا خوب کار نمی کنند.

استوکس خیلی تنها بود

وی در خصوص تعویض مهدی پور گفت: علت این تعویض و حضور سوگیتا تبدیل سبستم‌ تیم به چهار، یک، چهار، یک بود. بهتر بود سوگیتا بجای ساسان انصاری وارد زمین می شد و دیدیم که بعد از رفتن مهدی پور، ایمانی خسته شد و زود کارت گرفت البته تعویض حق مربی است و‌باید احترام بگذاریم. در خط فوروارد هم چون شجاعی و انصاری هیچ کمکی به استوکس نکردند، این بازیکن خیلی تنها بود.

زنوزی به علت رفت و آمد چند مربی و مدیرعامل رسیدگی کند

همدانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در صورت قرار گرفتن بازیکنان جوان در ترکیب اصلی، تیم نتیجه می گیرد، گفت: صد در صد جواب می دهد. وقتی که شجاعی و حاج صفی با هزینه های کلان جذب می شوند اما کاری نمی توانند بکنند ، باید بازیکنان جوان و با انگیزه وارد ترکیب شوند.

وی خاطر نشان کرد: امروز سیداحمد موسوی می توانست بجای شجاعی وارد بازی شود. و یا سایر بازیکنان نیمکت نشین که می توانستند در بازی تحول ایجاد کنند. آقای زنوزی باید بدانند که تنها با پول و جذب بازیکن بزرگ نمی توان موفق شد. تیم دارای مشکلات ساختاری است. چند مدبرعامل و مربی تاکنون عوض شده اند؟این مسایل باید رصد و بررسی شود و آقای زنوزی باید به این مسایل رسیدگی کند.

نظرات

مسعود
PL

حرف حق زده..البته از یک طرف هم زنوزی آدم بی تجربه ای نیست که...ده سال در گسترش سابقه تیم داری داره..نمیدونم والله آدم چی بگه

سیامک
IR

ایشان کاملا درست میگویند الان فوتبال بازی تحرک است بازیکنان بایستی حدود 11 کیلومتر در هر بازی بدوند شجای 500 متر هم ندوید

IR

تحلیل منطقی وکارشناسی داده است ستار. سیداحمدموسوی را بدون دلیل بیرون میگذاره .لیکتز واقعا مربی خلاق وبازیخوان نیست.مسعود شجاعی اصلا نمی دود.بنظرم باید بازیکنان جوانتر همچون ایمانی وموسوی وسلیمی در ترکیب باشند.بازی پدیده ونفت ابادان واقعا شانسی وبا فشارهواداران بردیم.فکر کنم لیکنز با این خونسردی ومحافظه کاری سال بعد هم نمیتونه نتیجه دلخواه مان را بگیره. تیم تقوی خیلی عالیتر بازی میکرد.