تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۸۸

آخرین وضعیت گلزار شهدا در گفتگوی تبریزبیدار با مدیرکل بنیاد شهید استان؛

پورحسن: آیین نامه جدیدی ابلاغ نشده / با خرد جمعی تصمیم می گیریم تا شرمنده شهدا نشویم

مدیر کل بنیاد شهید استان گفت: به محض ابلاغ آیین نامه جدید برای تعیینتکلیف وضعیت گلزار شهدا، کارشناسان و خبرگان استانی را دعوت می کنیم تا اقدامات مناسب را انجام دهیم.

عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص تعیین تکلیف یکسان سازی گلزار شهدا اظهار داشت: بعد از فرمایش رهبر معظم انقلاب کلیه طرح های  یکسان سازی قبور شهدا  در سراسر کشور و همچنین آذربایجان شرقی به طور کامل  متوقف شد و هم اکنون منتظر آیین نامه اجرایی جدید هستیم.

توقف یکسان سازی و تداوم مسقف سازی

وی افزود: در سفری که اواخر اسفند ماه به تهران داشتیم، اعلام شد که قرار است آیین نامه اجرایی جدیدی درباره گلزار شهدا از مرکز به کلیه استان ها ابلاغ شود، هر چند در خود استان دستور داده شده که هیچ گونه اقدامی به منظور طرح یکسان سازی قبور شهدا انجام نگیرد، مسقف سازی مزار شهدا انجام می گیرد ولی یکسان سازی و ساماندهی متوقف شده است.  طرح یکسان سازی فاز 2 گلزار شهدا بدون هیچ اقدامی فعلا مسکوت مانده تا نظر جدید ستاد مرکز و کارشناسان استانی  ارائه شود.

برگزاری جلسه با فرهیختگان منوط به ابلاغ آیین نامه

پورحسن  با اشاره به آیین نامه جدید اجرایی تصریح کرد: در حال حاضر منتظر ابلاغ آیین نامه جدید هستیم، به همین خاطر طی تماسی با آقای فلاحی مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز، مقرر شد که جلسه ای با حضور فرهیختگان، کارشناسان و صاحبان قلم برای  رسیدن به نتیجه ای مشخص برگزار شود ولی فعلا منتظر ابلاغ آیین نامه جدید هستیم تا بعد از آن این جلسات را برگزار کنیم،  قرار بود بعد از تعطیلات عید نوروز این آیین نامه ابلاغ شود ولی با توجه به وقوع برخی حوادث غیر مترقبه و طبیعی در کشور، کلیه معاونان و مسئولان ستاد مرکزی کشور در مناطق سیل زده  حضور دارند.

Image title


مدیرکل بنیاد شهید آذربایجان شرقی  تصریح کرد: با پیگیری هایی که انجام داده شده،  در روزهای آینده این آیین نامه جدید به سراسر کشور ابلاغ می شود و  اقدامات جدید و  بهسازی اقدامات گذشته  بر اساس دستور العمل جدید خواهد بود.

برای هر اقدامی باید منتظر دستورالعمل مرکز باشیم 

وی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب درباره گلزار شده، بیان داشت:  بعد از اعلام نظر معظم له بنیاد شهید و امور ایثارگران کل کشور دستور توقف صادر کرد، در خود استان نیز اقدامی انجام نشد ، زیرا اگر طرح هایی را اجرا می کردیم به صورت عملکرد جزیره ای عمل می شد، مصمم هستیم که طرح یکسان سازی و هم سطح سازی گلزار شهدا به طور کامل منتفی شد، برای انجام اقدامات جدید نیز مجبور هستیم منتظر دستور العمل ستاد مرکزی باشیم.

وی در خصوص دعوت از  کارشناسان و صاحب نظران جهت تعیین تکلیف گلزار شهدا، گفت: به محض ابلاغ آیین نامه جدید،  کارشناسان و خبرگان استانی را دعوت می کنیم که با توجه به دستورالعمل جدید اقدامات مناسب را انجام دهیم. فرزندان شهدا، اهالی قلم و فرهیختگان تبریز از جمله این کارشناسان خواهد بود، نظرات کارشناسی را بشنویم و تصمیم گیری کنیم و نتیجه و نظر قطعی را اجرایی کنیم، باید به صورت خرد جمعی تصمیم گیری کنیم و از نظر کارشناسان بهره ببریم و دیگر شرمنده شهدا نباشیم.

نظرات

مهدی
IR

بلی، درست میگید، شما و همه کسانی که در این کار دست داشتید تا ابد شرمنده شهدا هستید و خیانت کننده ی به میراث عظیم شهدا به آیندگان معرفی خواهید شد.