تبریزبیدار
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۴۸۹

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی؛

علیزاده: بارش برف راه های آذربایجان شرقی را لغزنده کرد/ بعد از ظهر بر شدت بارش افزوده می شود

علیزاده: بارش برف راه های ارتباطی استان و آزاد راه تبریز - زنجان را لغزنده کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، اورجعلی علیزاده، با بیان اینکه هم اکنون بارش برف در تمامی محورهای به ویژه گردنه های استان در جریان است، افزود: با توجه به وجود کولاک در محورهای ارتباطی استان و لغزندگی سطح جاده ها، رانندگان برای رفت و آمد در آن ها باید احتیاط کنند.


وی با اشاره به اینکه سامانه بارشی تا بعد از ظهر فردا در استان فعال خواهد بود، اظهار داشت: هم اکنون شدت بارش در جاده های آذربایجان شرقی کم است، ولی از بعد از ظهر بر شدت آن افزوده خواهد شد. عوامل راهداری با استفاده از دستگاه های سبک و سنگین برف روبی، نمک پاشی و تیغ زنی در جاده های اصلی و فرعی استان مستقر می شوند تا مانع از بسته شدن آنها شوند.

علیزاده با بیان اینکه بارش برف روز شنبه موجب بسته شدن راه ارتباطی حدود 60 روستای ورزقان شده بود، ادامه داد: با تلاش عوامل راهداری راه ارتباطی حدود 45 روستا بازگشایی شد و تلاش برای بازگشایی بقیه راه ها نیز ادامه دارد.  رانندگان برای رفت و آمد در محورهای ارتباطی به ویژه گردنه های برفگیر استان امکانات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.


براساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی سامانه بارشی امروز و فردا در استان فعال بوده و موجب بارش باران و برف، مه گرفتگی و در نواحی مستعد بارش تگرگ و کاهش محسوس دما می شود.
آذربایجان شرقی دارای 142 دهستان و 2 هزار و 706 روستا بوده و حدود یک میلیون و 145 هزار و 442 نفر در این روستاها سکونت دارند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از 362 دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و 191 دستگاه اجاره ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
این استان دارای 235 کیلومتر آزاد راه، 453 کیلومتر بزرگراه، 922 کیلومتر راه اصلی، 2 هزار و 75 کیلومتر راه فرعی و 10 هزار و 441 کیلومتر راه روستایی است.

منبع: ایرنا