تبریزبیدار
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۱۷:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۴۵۰۶

در همایش بصیرتی «غروب غرب» مطرح شد:

مرضیه هاشمی: تفکر غربی برخی از مدیران مشکلاتی ایجاد کرده است / افول آمریکا را از نزدیک دیده ام

مجری و خبرنگار پرس تی وی ضمن اشاره به وجود مشکلات در ایران که در اثر تفکر غربی برخی مدیران است، گفت: من رفت و آمد زیادی به آمریکا داشته ام و از نزدیک شاهد افول آمریکا بوده ام.

به گزارش تبریزبیدار همایش بصیرتی «غروب غرب» ظهر امروز سه شنبه با سخنرانی «مرضیه هاشمی» مجری و خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی، در تبریز برگزار شد.

این مجری و خبرنگار که توسط دولت آمریکا دستگیر و زندانی شده بود در ابتدای سخنان خود با اشاره به شرارت های آمریکا گفت: با دیدن این همه شرارت از نزدیک، دلم می‌سوزد که جوان ایرانی دشمنی آمریکا را درک نکند.

وی ادامه داد: خیلی عجیب است که وقتی کسی درباره نقاط منفی و سیاه امریکا حرف می زند، کسانی هستند که نمی خواهند این سخنان را قبول کنند. اما وقتی در فضای مجازی خبری منفی در مورد نظام ایران منتشر می شود ، زود باور می کنند.

آمریکا از ایران و مردم ایران نفرت دارد

مجری آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران و منع کشور های دیگر از داد و ستد با ایران ، یاد آور شد: آمریکا از ایران و مردم ایران نفرت دارد و هرچقدر می توانند مردم را در فشار قرار می دهد .اگر این کار زورگویی نیست، پس چیست؟

وی خاطر نشان کرد: خنده های اوباما باعث می شد کسانی در دشمنی اش شک کنند، اما وجود ترامپ همه چیز را مشخص و عیان کرده است , فکر نمی کنم مردمی که چهل سال پیش انقلاب کرده اند با این مردم فرق داشته باشند و فکر نمی کنم مردم ایران بردگی امریکا را قبول کنند.

اگر نظام ایران عوض شود، اتفاقات سوریه تکرار خواهد شد

تفکر غربی برخی از مدیران مشکلاتی ایجاد کرده است

وی در پاسخ به کسانی که می گویند ایران باید سوریه ، عراق ، لبنان و ... را رها کند ، گفت: آیا ایران بعنوان همسایه عراق حق ندارد به همسایه اش کمک کند اما آمریکا حق دارد از آن طرف دنیا بیاید؟ فکر می کنید نظام ایران عوض شود، بهتر می شود؟ همان اتفاقات سوریه و لیبی تکرار خواهد شد.

هاشمی ابراز نمود: اگر الان فکر می کنید سختی می کشید، باید بگویم که سختی واقعی ندیده اید. وقتی که امنیت زن و کودک را در خطر ببینید، می دانید که در سختی هستیم یا نه. البته قبول دارم که بخاطر وجود برخی مدیران که فکرشان غربی است، مشکلاتی وجود دارد.

وی در ادامه با انتقاد از بعضی اساتید غرب زده در دانشگاه ها اذعان نمود: واقعا تعجب می کنم که در بعضی دانشگاه ها اساتیدی در حال تدریس و تربیت دانشجو هستند که همواره دانشجویان را به ترک ایران و رفتن به خارج تشویق می کنند.

افول آمریکا را از نزدیک دیده ام

روزانه 10 میلیون دلار آمریکا به اسرائیل کمک می کند

مجری و خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه پرس تی وی در خصوص بحث افول قدرت آمریکا در عصر کنونی یادآور شد: من مرتبا در حال رفت و آمد به امریکا بودم و مستند ساخته و از نزدیک دیده ام که آمریکا دچار افول شده است به این علت است که اکنون مردم آمریکا برای بیمه درمانی خود پول ندارند، الان محال است در آمریکا شیر آب خوردن وجود داشته باشد و یا سومین دلیل اصلی مرگ و میر ها در آمریکا اشتباهات و مشکلات پزشکی است. الان دستورات آمریکا از تل آویو می رسد و روزانه 10 میلیون دلار به اسرائیل کمک می کند و مردم اصلا در جریان اقدامات دولت آمریکا نیستند.

وی ادامه داد: می دانید چه تعداد خبرنگار، استاد دانشگاه و مردم معمولی بحاطر انتقاد علیه اسرائیل در آمریکا زندانی هستند؟

امینت زنان ایرانی را در هیچ جای دنیا ندیده ام

وی با تعجب برانگیز خواندن ادعای آمریکا در خصوص عدم آزادی زنان در ایران ، گفت: الان در کل دنیا همه شاهد هستند که زنان ایرانی چقدر آزاد هستند و در طول این چهل سال چقدر پیشرفت کرده اند و امینت زنان ایرانی را در هیچ جای دنیا ندیده ام.

بیشترین سوالات آمریکایی ها از من مربوط به پرس تی وی بود

در ادامه این برنامه پرسش های کتبی دانشجویان از هاشمی پرسیده شد و این مجری شبکه پرس تی وی در پاسخ به این سوال که اثرگذاری این شبکه بعد از اعمال محدودیت ، چقدر شده است، بیان نمود: پرس تی وی تنها یک شبکه است و با شبکه های پرتعداد آمریکایی و انگلیسی که هزینه های زیادی می کنند، قابل مقایسه نیست و اکنون شبکه پرس تی وی فقط از اینترنت قابل دسترسی است ولی با این همه محدودیتی که این شبکه دارد، بیشترین سوالی که آمریکایی ها در زندان از من پرسیدند مربوط به پرس تی وی بود.

بی بی سی و امثالش به دنبال براندازی ایران هستند

وی ادامه داد: شبکه هایی مانند بی بی سی و ... رسما به دنبال براندازی ایران هستند اما پرس تی وی هدف اصلی اش را به نشان دادن وقایعی که در دنیا نشان داده نمی شود، اختصاص داده است. وقایعی مانند قتل و عام شیعیان در یمن و ...

چهره واقعی آمریکا را در اعتراضات و تظاهرات جدی مردم آمریکا ببینید

هاشمی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه آیا مردم آمریکا از دولتشان ناراضی نیستند و آیا تظاهراتی علیه دولت انجام می دهند ، گفت: آمریکا به دلیل وسعت زیادی که دارد، معمولا تجمعات و اعتراضات چند هزار نفری در این کشور نادیده گرفته می شود و گرنه زمانی که اعتراضات خیلی جدی شد، چهره واقعی برخورد آمریکا با معترضین را مشاهده خواهید کرد.

مردم آمریکا فکر می کنند ایرانیان برق هم ندارند چه برسد به انرژی هسته ای

وی در رابطه با بحث ایران هراسی و تبلیغات آمریکا علیه ایران نیز ابراز نمود: تبلیغات علیه ایران به حدی است که اکنون بعضی از مردم آمریکا فکر می کنند مردم ایران حتی برق هم ندارند و به همین دلیل تعجب می کنند که چطور می شود کشوری که برق ندارد ، انرژی هسته ای داشته باشد.

از کار در جبهه حق لذت می برم

هاشمی در پایان در خصوص اینکه آیا به مسیری که در آن حرکت می کند شک دارد یا خیر، گفت: اصلا شک ندارم و همیشه خداوند را شاکر هستم. البته شاید از نطر مالی و دنیوی می توانستم خیلی پیشرفت کنم اما از نظر معنوی آرامش زیادی دارم و از کار کردن در جبهه حق خوشحال هستم و لذت می برم.