تبریزبیدار
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۰:۲۲:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۴۵۰۸

در دیدار مدیران کمیته امداد با نماینده ولی فقیه در استان مطرح شد؛

تاکید حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم بر ضرورت تعامل با خیریه ها

ظهر امروز جمعس از مدیران کمیته امداد استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز ظهر امروز در جمع اعضای شورای مدیران کمیته امداد استان اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از نهادهای انقلابی است که از زمان تاسیس تاکنون منشاء اثرات خیر بوده است.

وی ادامه داد: نیت خالصانه کارکنان امداد در دست گیری از فقرا، نیازمندان واقعی جامعه را توانمند کرده است.

وی ضمن قدردانی از حضور کمیته امداد در کنار سیل زدگان کشور  بیان داشت: حضور کمیته امداد در صحنه های مختلف خدمت رسانی به مردم، باعث افزایش محبوبیت و مقبولیت کمیته امداد بین مردم شده است.

امام جمعه تبریز سیدپرویز فتاح در راس کمیته امداد  را عاملی مهم در بالا بردن کارایی امداد برشمرده و گفت: فتاح شخصیت مهربان، دوست داشتنی و علاقمند به خدمت به محرومین است.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: امداد رسانی امدادگران در سیل اخیر یکی مصادیق بارز حضور ارزشمند امداد در کنار مردم بود.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود: تعامل و همدلی کمیته امداد با موسسات خیریه در دستگیری از نیازمندان واقعی بخش دیگری از خدمات ارزشمند و قابل تقدیر این نهاد انقلابی است.

در این دیدار همچنین محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی طی سخنانی اظهار داشت: کمیته امداد با بازنگری در شیوه ها، سعی در کنترل تنبلی اجتماعی و جلوگیری از تکدی گری کرده است.

وی افزود: با تقویت روحیه انقلابی و ایجاد تحولات متناسب با نیازهای اجتماعی، در مسیر پاسخگویی به نیازهای مردم حرکت می ‌کنیم.

کلامی به برگزاری پرشکوه جشن های رمضان، عاطفه ها و نیکوکاری در سال ۹۷ اشاره کرده و گفت: در سال گذشته علاوه بر اجرای این برنامه ها، علی رغم نوسانات اقتصادی ۸۴۱ مسکن برای مددجویان احداث یا خریداری شد.

وی ضمن تاکید بر افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد بیان داشت: این افزایش اعتماد، خود را در رشد کمک های مردمی در سال قبل نشان داده است.

مدیر کل کمیته امداد استان بر توطئه استکبار جهانی در خصوص جدا کردن محرومین از انقلاب اشاره داشته و افزود: در مسیر مبارزه با فقر و حفظ ارتباط محرومین با انقلاب، لحظه ای عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی بر رویکرد جهادی و علمی کمیته امداد در خدمت رسانی تاکید کرده و گفت: در سیل اخیر نیز در راستای کمک به آسیب دیگان ارسال کالاهای اساسی و نو را در دستور کار قرار دادیم و ۴۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۳ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیرنقدی برای سیل زدگان جمع آوری و ارسال شد.

کلامی در پایان بر اهمیت جشن رمضان و برنامه های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان پرداخته و گفت: نیازمند رهنمودهای نماینده محترم ولی فقیه در استان و جامعه مذهبی و روحانیون در پیشبرد این برنامه ها هستیم.