تبریزبیدار
پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۴۵۲۳

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد؛

نباید به خاطر چند درصد کم، اصلِ استفاده از فضای مجازی نفی شود

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: طبیعی است که هر تکنولوژی جدید، طبعات منفی نیز به همراه دارد، ولی نباید ما به خاطر چند درصد کم، اصل کار را نفی کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم  در دیدار با مدیرعامل جدید و هیئت مدیره ایرانسل با اشاره به اینکه نداشتن سواد فضای مجاری علت عمده مشکلات این حوزه است، اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف با کمک حوزه‌های علمیه می‌تواند برای استفاده احسن از این فضا موثر باشد.

وی با بیان اینکه جوانان باید یاد بگیرند که چگونه از فضای مجازی درست استفاده کنند، تاکید داشت: طبیعی است که هر تکنولوژی جدید، طبعات منفی نیز به همراه دارد، ولی نباید ما به خاطر چند درصد کم، اصل کار را نفی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با انتقاد از این که در فضای مجازی کمتر شاهد اقداماتی مانند پاسخگوئی به شبهات هستیم گفت: اهمیت فضای مجازی به قدری است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند؛ "اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم، ریاست فضای مجازی را عهده‌دار می‌شدم".

وی با اشاره به برکات فضای مجازی، خاطرنشان ساخت: با استفاده از فضای مجازی می‌توان، مطالبی را که عرضه آن‌ها به طرق دیگر محدود بود، به تمام دنیا در کسری از زمان عرضه کرد.

امام جمعه تبریز گفت: دولت باید زمینه‌ای فراهم کند تا جلوی مفاسد فضای مجازی گرفته شود و آموزش‌های لازم ارائه شود.