تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۲۴:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۴۵۲۶

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در مراسم گرامیداشت شهید شفیع زاده و شهدای توپخانه سپاه؛

جنس شهادت «جان» است و پاداشش «سعادت اخروی» / شهید شفیع زاده از خدا می خواست تا آدم باشد و جان او را بخرد

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه شهادت ، معامله ای است که جنسش از جان و پاداشش سعادت اخروی است، گفت: شهید شفیع زاده از خدا می خواست تا آدم باشد و جان او را بخرد

به گزارش تبریز بیدار ، حجت السلام  و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی صبح امروز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهید شفیع زاده و شهدای توپخانه سپاه در تبریز گفت: امروز صحبتم را با وصیت نامه شهید شفیع زاده شروع میکنم.« خدایا من به جبهه نبرد حق علیه باطل امده ام تا جان خود را یفروشم امیدوارم جان مرا بخری نه کس دیگری».

وی با اشاره به اینکه این یادواره ها می تواند فرهنگ شهادت را در بین جوانان ترویج دهد، تاکید کرد: برگزاری بزرگداشت کسانی که سرآمدان مردم روزگار ما هستند کار بسیار ارزشمندی است.

امام جمعه تبریز در ادامه یادآور شد: شهادت یعنی معامله با خدا ، شهادت یک مقوله عجیب و عمیقی است و جنسش جان است و پاداشش سعادت ابدی را گرفتن است.

وی ادامه داد: این جان که من و شما داریم، ذره ذره تمام می شود و دیر یا زود به قبر و مرگ نزدیک می شویم اما خوشا بحال شهدا که جانشان مشتری داشت و جایگاهشان بهشت است.

وی با گرامیداشت یاد سردار شهید شفیع زاده و مادران شهدا و مادر این شهید، بیان نمود: شهید شفیع زاده همواره از خدا میخواست تا آدم باشد، که الان ما می فهمیم آدم شدن چقدر سخت است.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در پایان سخنان خود با اشاره به نقش ویژه شهید شفیع زاده در پیروزی انقلاب در تبریز ، گفت: آن زمان که آیت الله شهید مدنی امام جمعه تبریز بود و از محبوبیت زیادی برخوردار بود، اما بازهم به لحاظ امنیتی مشکلاتی وجود داشت و شهید شفیع زاده شخصا مسئولیت تیم حفاظت شهید مدنی را برعهده گرفت.

نظرات

ترجمه
IR

شهادت یعنی معامله با خدا...