تبریزبیدار
شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۲۰:۳۵:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۵۳۹

گزارش تبریزبیدار از مراسم تجلیل از کارگران نمونه استان؛

ایجاد 70 هزار شغل در سال راهی برای فرار از بالاترین نرخ بیکاری موجود / کارگرانی که نیروی محرکه چرخه اقتصاد کشور هستند

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی استان در حاشیه مراسم تجلیل از کارگران نمونه استان گفت: باید در سال، ۷۰ هزار شغل ایجاد شود تا نرخ بیکاری ۱۰/۹ درصد استان به زیر ۱۰ درصد برسد، چراکه استان هیچ‌گاه این میزان نرخ بیکاری را به خود ندیده بود.

به گزارش تبریز بیدار ، پیشرفت و توسعه پایدار و تامین سلامت فکری و پویایی جامعه در گرو کسانی است که نیروی محرکه چرخه اقتصاد کشور هستند یعنی کارگران.

برای اهمیت دادن به این همه جایگاه توان و انرژی همزمان با هفته کارگر، از کارگران نمونه و کارگران ورزشکار واحد های نمونه کارگری و تشکل های کارگری استان تجلیل شد.

13 هزار نفر در آذربایجان‌شرقی مقرری بیکاری می‌گیرند

حسینی مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به جمعیت ۴ میلیونی استان گفت: یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت فعال استان بوده که با حذف بیکاران، این جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر می‌شود که ۴ میلیون نفر کل جمعیت استان را اداره می‌کنند.

حسینی افزود:  باید تلاش شود تا ۵۰ درصد جمعیت فعال شود که البته در این خصوص طرح اشتغال روستایی و فراگیر تدوین شده که ۴۵ هزار فرصت شغلی از تبع این طرح‌ها سال گذشته در استان  شغل ایجاد شده است.

وی گفت: باید در سال، ۷۰ هزار شغل ایجاد شود تا نرخ بیکاری ۱۰/۹ درصد استان  به زیر ۱۰ درصد برسد، چراکه استان هیچ‌گاه این میزان نرخ بیکاری را به خود ندیده بود.

در ادامه مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه ۶۸۰ هزار بیمه شده اصلی در استان وجود دارد که ۵۳ درصد تحت پوشش مقررات اصلی است، گفت: تعهدات کوتاه‌مدت ۴۴ میلیارد تومان بود. همچنین میزان مستمری‌بگیران در حال حاضر به ۱۷۷ هزار نفر رسیده که ۲۵۰۰ میلیارد تومان تعهدات پرداخت شده است.

سمساری افزود:  تمام تلاش ما خدمت‌رسانی دقیق برای افراد تحت پوشش است به طوری که ماه گذشته یک سرویس غیرحضوری برای شفاف‌سازی و کاهش هزینه‌های اجتماعی ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر مقرری بگیر بیکاری در استان وجود دارد، افزود: اداره‌کل تامین اجتماعی ماهانه ۸۰ میلیارد تومان هزینه درمانی هم پرداخت می‌کند که در کل میزان پرداختی تعهدات در ماه ۳۲۰ میلیارد تومان است.

همچنین زهرا ساعی نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و راستگو معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی هم از سخنرانان این مراسم بودند که به اهمیت حمایت از کارگران و کار فرمایان پرداختند.