تبریزبیدار
یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۲۰:۵۷ شناسه خبر : ۱۰۷۴۵۴۳

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در تبریز مطرح کرد؛

سردار جلالی: سند 2030 و شبکه های اجتماعی تهدیدات مهم کشور

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در حاشیه سفر به تبریز در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان، سند 2030 و شبکه های اجتماعی را از تهدیدات مهم کشور برشمرد.

به گزارش تبریزبیدار، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در حاشیه سفر به تبریز در  دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان گفت: سازمان پدافند غیرعامل مستندات مربوطه تمامی موارد را بررسی کرده و مهمترین تهدید در سال جاری شبکه‌های اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی و بیان اینکه شبکه‌های اجتماعی زیرساخت حیاتی محسوب می‌شوند، افزود: همکاری حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در جهت تهیه و تدوین مبانی شبکه‌های مجازی منطبق با فرهنگ ایران اسلامی ضروری است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل راجع به حوزه‌های «دستور کار 2030 برای توسعه پایدار» موسوم به سند 2030 عنوان کرد: بیشتر این حوزه‌ها از منظر پدافند غیرعامل تهدید محسوب می‌شوند.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم آمادگی حوزه‌های علمیه در خصوص همکاری در مطالعات مسائل شرعی فضای مجازی را اعلام کرد و بررسی مباحث فقهی در حوزه پدافند غیرعامل و یاری‌رسانی در جهت آگاه‌سازی جوانانی را که سواد رسانه‌ای کافی و آگاهی از تهدیدات فضای مجازی ندارند از وظایف حوزه‌ها برشمرد.