تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۷۴۶۳۲

وعده شهردار تبریز به اصناف ایکی قاپی لی

مغازه‌های خالی شهرداری را در اختیارتان قرار می‌دهیم

شهردار تبریز به اصناف سرای دو دری (ایکی قاپیلی) بازار تبریز وعده داد مغازه های خالی شهرداری به صورت موقت برای یک سال در اختیارشان قرار می‌گیرد.

به گزارش تبریز بیدار ، ایرج شهین باهر ، شهردار تبریز در جمع اصناف سرای ایکی قاپیلی بازار تبریز در مسجد آیت الله اهری گفت: با موافقت اعضای شورای شهر مغازه‌های خالی شهرداری به صورت موقت و رایگان  در اختیار اصنافی که مغازه‌‌هایشان در جریان آتش سوزی بازار تبریز آسیب دیده، قرار می‌گیرد.

وی افزود: اصناف سرای یاد شده می توانند تا مرمت و بازسازی کامل مغازه های آسیب دیده شان، در مغازه‌های شهرداری مستقر شده و به کسب و کارشان بپردازند.

وی با بیان اینکه این موضوع در قالب لایحه‌ یکشنبه این هفته در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد، بیان نمود: باید تمام دستگاه های مرتبط دست به دست هم بدهند تا بتوانیم قسمت آسیب دیده بازار تاریخی تبریز را به حالت اول خود برگردانیم.

شهردار تبریز با بیان اینکه بازار تبریز اصالت و هویت این شهر به شمار می آید، خاطرنشان کرد: این اصناف و مغازه داران هستند که به این بازار معنا می‌بخشند و حال وظیفه ما است که در کنار اصناف باشیم و با همدلی و متحد برای حل مشکلات آنها گام برداریم.

وی عنوان کرد: حضور امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار تبریز و مسئولین سایر دستگاه ها در محل آتش سوزی، صحنه ای زیبا خلق کرد و نشان داد که همه برای رفع مشکلات پای کار هستند و این همدلی و اتحاد باید پس از حادثه نیز تداوم داشته باشد.

شهین باهر در پایان حل مشکلات اصناف را اولویت اول دانست و گفت: باید پس از آرام شدن نسبی اوضاع علل بروز حادثه را به صورت کارشناسی بررسی کرده و از تکرار چنین حوادث تلخی جلوگیری کنیم.