تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۳:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۶۴۲

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی مطرح کرد؛

61 نفر از کارگران در حوادث کار سال 97 جان باختند

کمالی گفت: در طی سال 97 تعداد 61 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند

به گزارش تبریزبیدار ، آرتین کمالی ، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی در خصوص فوت کارگران در حوادث کار، گفت: در طی سال 97 تعداد 61 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد یک نفر زن و بقیه مرد بودند.

وی افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال 96 حدود 9 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی در رابه با مصدومان حوادث کار نیز اظهار داشت: طی این مدت تعداد یک هزار و 306 نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد 40 نفر زن و یک هزار و 178 نفر مرد بودند.

وی اضافه کرد: تعداد مصدومان حوادث کاری طی سال 96 یک هزار و 332 نفر بود که این آمار درسال 97 حدود 2 درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در اسفند سال گذشته تعداد 9 نفر به علت حادثه کاری فوت کرده اند ، ابراز نمود این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ، پنج نفر افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی خاطر نشان کرد:  91 نفر نیز به علت مصدومیت حوادث کاری در اسفند 97 به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این آمار نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 26 درصدی را نشان می‌دهد.

کمالی در پایان اضافه کرد: تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال 96 برابر با 67 نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند، تعداد کل مصدومان حوادث کار نیز در سال 96 برابر با یک هزار و 332 نفر بود که از این تعداد 34 نفر زن و یک هزار و 298 نفر مرد بودند.