تبریزبیدار
یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۱۹:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۴۶۴۷

امام جمعه تسوج در گفتگو با تبریزبیدار مطرح کرد؛

حجت الاسلام بجانی: می خواهند با القای جنگ و انداختن وحشت بین مردم، تفکر غرب را پیاده کنند

حجت الاسلام بجانی با بیان اینکه می خواهند با القای جنگ و انداختن وحشت بین مردم، تفکر غرب را پیاده کنند، گفت: مشکلات هم در پی خواهیم داشت.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم بجانی امام جمعه تسوج در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص القای حمله نظامی آمریکا به ایران توسط جریان غربگرای داخلی گفت: می خواهند با انداختن خوف و وحشت بین مردم، افکار غرب را پیاده کنند. یعنی می خواهند در مقابل کدخدا مقاومتی نداشته باشیم تا زمانی که این افکار در مسئولین باشد مشکلات هم در پی خواهیم داشت و حل این مشکلات در گرو آگاهی دهی به مردم و روحیه مقاومت است.

توانایی در اداره کشور ندارند و می خواهند ضعف آنها آشکار نشود

وی در  پاسخ به سوال خبرنگار تبریزبیدار مبنی بر اینکه آیا به خاطر عدم توانایی در اداره کشور این تفکرات القا می شود، اظهار داشت: این موضوع امری واضح است، چون می خواهند ضعف آنها آشکار نشود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا این امر را بین مردم القا می شود با وجود اینکه خود  آمریکا می گوید جنگی نخواهد شد، بیان کرد: ملاک ما حق است نه آمریکا، یعنی وقتی امر، الهی است که از جمیع جهات تجهیز و آماده شوید و ما باید از این امر اطاعت کنیم، چه آمادگی نظامی، اقتصادی یا فرهنگی باشد،باید آماده باشیم.ولی متاسفانه بدلیل کم کاری مسئولین، تفکرات دیگری  بین مردم القا می شود.

حجت الاسلام بجانی در مورد کاسبان ترس و جنگ اذعان کرد: کاسبان جنگ و ترس الفاظی غلط و اشتباه هستند، می خواهند با این الفاظ مردم را سرگرم کنند. دشمن می خواهد با تغییر الفاظ مردم را سردرگم کند.مانند لفظ آزادی که با شنیدن این لفظ بی بند و باری به ذهن خطور می کند، در صورتی که با شنیدن لفظ آزادی باید رهایی از بند نفس و شیطان در اذهان مردم تدایی شود. در نتیجه دشمن می خواهد با تغییر الفاظ به نفع خود سود جویی کند.