تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۵:۰۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۶۴۹

نماینده مردم تبریز در مجلس در گفتگو با تبریزبیدار مطرح کرد:

فرار دولت و رییس سازمان خصوصی سازی از مناظره / ناتوانی وزیر اقتصاد در برکناری پوری حسینی

بیگی ضمن اشاره به اینکه تاکنون دولت و رییس سازمان خصوصی سازی برای مناظره حاضر نشده اند، گفت: وزیر اقتصاد به دلیل فشار از طرف مقامات بالا در برکناری پوری حسینی ناتوان است.

احمد علیرضا بیگی ، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص بحث مناظره وی با پوری حسینی ، رییس سازمان خصوصی سازی گفت: ما همچنان آماده انجام مناظره هستیم و صدا و سیما نیز برای میزبانی این مناظره اعلام آمادگی کرده است اما تاکنون از طرف سازمان خصوصی سازی و به طور خاص از طرف دولت که در معرض موضوع قرار دارد، خبری نشده است و آنها حاضر به مناظره نیستند.

وی ادامه داد: ما همچنان پیگیر موضوع هستیم و با ارسال نامه ای از طرف نمایندگان مجلس به رئیس قوه قضائیه ارسال شده است تا نتیجه رسیدگی دستگاه قضایی به این موضوع به اطلاع مردم برسد چون مردم منتظر نتایج رسیدگی های قوه قضائیه هستند.

این نماینده مردم تبریز ، آذرشهر و اسکو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با توجه به اینکه تخلفات صورت گرفته از طرف رییس سازمان خصوصی سازی در بحث واگذاری کارخانجات محرز شده است، حضور پوری حسینی در رأس این سازمان تخلف محسوب می شود یا خیر، تصریح کرد: وزیر اقتصاد قبل از اخذ رأی اعتماد به ما قول داده بود و متعهد شده بود که علاوه بر اینکه رییس فعلی سازمان خصوصی سازی را برکنار خواهد کرد، زمینه رسیدگی به تخلفات سازمان خصوصی سازی را فراهم می کند. حتی بعد از رأی اعتماد به ما گفت که بر سر قول خود خواهد ماند اما متاسفانه دو ماه قبل به ما اعلام کرد به دلیل اینکه از طرف مقامات بالا تحت فشار قرار دارد، این کار از دستش بر نمی آید و نمی تواند انجام دهد.

وی ادامه داد: بر همین مبنا بیش از صد نفر از نمایندگان مجلس در نامه ای به رییس جمهور از وی خواستند با توجه احراز تخلفات رییس سازمان خصوصی سازی و اعلام نظر دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه و کلید خوردن تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی در مجلس، رییس این سازمان را برکنار کرده و زمینه را برای بررسی تخلفات وی فراهم آورد.

وی با تاکید بر اینکه بعد از محاکمه قربانعلی فرخزاد ، مالک کارخانه ماشین سازی بحث تبانی و تخلف کاملا مشخص است، گفت: چطور ممکن است 500 میلیارد دلار ثروت مملکت در اختیار فردی قرار داده شود که طبق گفته وکیل این فرد، وی حتی خواندن و نوشتن را هم بلد نیست و موکلش طعمه بود، این شخص با آب کردن این سرمایه و مابه التفاوت و سود آن ، کارخانه ای به بزرگی ماشین سازی را خریداری کند؟ حتی مسئولین بانک مرکزی نیز توسط دادگاه به محکومیت طویل المدت محکوم شده اند.

وی ادامه داد: بدیهی است که رییس جمهور باید به خواسته نمایندگان احترام قائل شود و رییس سازمان خصوصی را برکنار کند اما متاسفانه رییس دفتر رییس جمهور بعد از امضای نامه نمایندگان به رییس جمهور اعلام کرد که رییس جمهور خود را ضامن امنیت شغلی مدیران می داند که این یعنی رییس جمهور حاضر نیست تغییری در این مسئولیت ایجاد کند.

نظرات

IR

وای بروزی که بگندند نمک