تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۷۴۶۶۰

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

برخورد قانونی با 100 واحد متخلف در استان

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: در راستای اجرای طرح نظارت بر بازار در سال جاری با 100 واحد متخلف در استان برخورد قانونی شد.

به گزارش تبریز بیدار ، ساسان فرشی حق رو، مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی درخصوص اجرای طرح نظارت بر بازارگفت: در این راستا در سال جاری با 100 واحد متخلف در استان برخورد قانونی شد که این تعداد واحدهای متخلف در راستای بازدید کارشناسان این اداره کل از بیش از 2 هزار واحد صنفی استان شناسایی شده اند.

وی عمده تخلف این واحدها را عرضه کالاهای فاقد استاندارد و تاریخ مصرف گذشته اعلام کرد و اظهار داشت: برای این واحدها براساس قوانین و مقررات استاندارد، پرونده قضایی تشکیل و به مراجعه قضایی معرفی شدند. 

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی با اشاره به تشدید نظارت و بازدید از بازار استان در ماه مبارک رمضان از سوی کارشناسان این اداره کل، گفت: در راستای این اقدام از 100 واحد صنفی تهیه و عرضه مواد غذایی ویژه این ماه در استان بازدید میدانی انجام و از اقلامی مانند انواع لبنیات، روغن های سرخ کردنی، زولبیا و بامیه، زعفران، ارده و خرما و دیگر اقلام نمونه برداری شد و مورد آزمون قرار گرفت. 

وی با بیان اینکه این طرح همچنان ادامه دارد، افزود: در راستای این اقدام نیز 10 واحد صنفی متخلف شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

وی یاد آور شد: طرح نظارت بر بازار، «ویژه ماه مبارک رمضان» هر سال با هدف استاندارد سازی، بهبود و افزایش کیفیت محصولات تولیدی و عرضه شده در استان اجرا می شود. 

فرشی حق رو در پایان اظهار داشت: مردم برای کسب اطلاع از استاندارد بودن محصولات تولیدی، می توانند کد 10 رقمی کالا را به سامانه 10001517 ارسال کنند و در صورت مشاهده تخلف موارد را به کارشناسان این اداره کل اطلاع دهند.