تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۴:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۷۴۶۸۳

نخستین اظهارات دیپلمات جدید مستقر در تبریز؛

عیسی زاده: امیدوارم با تجارب اقتصادی خود، به توسعه استان کمک کنم + سوابق

معاون مدیر کل دیپلماسی اقتصاد مقاومتی وزارت امور خارجه عهده دار مسئولیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور مستقر در تبریز شد.

به گزارش تبریز بیدار ، اکبر عیسی زاده معاون سابق مدیر کل دیپلماسی اقتصاد مقاومتی وزارت امور خارجه به تازگی  عهده دار مسئولیت دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور مستقر در تبریز شده است.

وی جایگزین اسماعیل بابایی راغب دیپلمات همدانی شد که چهار سال در این سمت بوده و راهی کنسولگری ایران در فرانفکفورت آلمان شد.

 عیسی زاده در نخستین اظهارات خود بعد از حضور در تبریز بیان داشت:  تجارب مناسبی در حوزه های اقتصادی از ماموریت های گذشته دارم و امیدوارم بتوانم از آن تجارب برای توسعه و کمک به تبریز و استان استفاده کنم.

نماینده جدید وزارت امور خارجه در شمال غرب کشور همچنین حوزه فرهنگ و هنر را بسیار ارزشمند و دارای تاثیر در مناسبات و گفتمان‌های بین‌‌المللی عنوان کرد.

سال گذشته عیسی زاده در مقطعی که  معاون مدیر کل دیپلماسی اقتصاد مقاومتی وزارت خارجه  بود اذعان کرده بود: باید تقویت زیرساخت ها و ارتباطات بین المللی را با توجه به شرایط موجود کشور در اولویت قرار داد چراکه در این صورت برای تجار و بازرگانان کشور اطمینان خاطری به وجود می آید.

وی همچنین معتقد بود: ارتباطات بین المللی باید به قدری موثر باشد که زمینه معرفی شرکت های کوچک و متوسط و فرصت های مشارکت های تجاری را به وجود بیاوریم. افراد تاثیرگذار در سراسر جهان دیدگاهی متفاوت و ویژه ای به بنگاه های کوچک و متوسط دارند که همین تمایز،نگرش کاربرد و قدرت خارق العاده این واحد ها را دوچندان کرده است.

عیسی زاده همچنین اذعان داشت که در کشور، واحد های تولیدی و کسب و کار ها به شکل جزیره ای عمل می کنند و عدم بهره گیری از بنگاه های کوچک و متوسط،زنجیره  امر تولید را دشوار و با چالش هایی رو به رو کرده است.

باید منتظر ماند تا دید این رایزن عرصه اقتصادی در استان آذربایجان شرقی چه اقداماتی برای توسعه  مناسبات بین المللی در زمینه اقتصادی خواهد داشت.

گفتنی است تبریزبیدار پیش تر از این تغییر مدیریتی و حضور  دیپلمات سرابی الاصل به جای بابایی راغب در تبریز خبر داده بود.

اخبار مرتبط:

خداحافظی بابایی راغب از تبریز بعد از چهار سال