تبریزبیدار
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۲۱:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۶۹۶

امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

انتقاد از پخش موسیقی در شب وفات حضرت خدیجه(س) / القای جنگ می کنند تا مردم نگران شوند

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز گفت: دیروز یکی از مدیران پیامک زده بود که در یکی از پارک های تبریز بعد از افطار و در شب وفات حضرت خدیجه(س) موسیقی پخش می شد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد علی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در مصلی امام(ره) گفت: دعا یکی از وظایف ما در ماه مبارک رمضان است دعا کردن همیشه زیبا است. بعضی ها نماز را طوری می خوانند که وقت برای راز و نیاز ندارند.

روزه داری تمام جوارح بدن

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان هر چقدر توانستید استغقار کنید، افزود: در ماه مبارک رمضان فقط زبان، روزه نیست که نخورد و نیاشامد. باید تمامی جوارح بدن روزه بگیرد. به نامحرم نگاه نکنیم غیبت نکنیم و به کسی بهتان نزنیم.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه شان ماه مبارک رمضان را رعایت کنیم، اظهار کرد: دیروز یکی از مدیران پیامک زده بود که در یکی از پارک های تبریز بعد از افطار و در شب وفات حضرت خدیجه(س) موسیقی پخش می شد.

افتتاح فاز دوم مصلی 

وی ادامه داد: امروز فاز دوم مصلی همزمان با برگزاری نماز جمعه و بدون هرگونه مراسمی، افتتاح شد. خداوند آیت الله ملکوتی را رحمت کند که اینجا را به عنوان مصلی انتخاب کرد و چندین سال است که نماز جمعه برگزار می شود.همچنین از همت آیت الله مجتهد شبستری در ساخت مصلی قدردانی می کنم.این مصلی در سطح کشور کم نظیر است.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: محوطه ارک سنگ فرش شده تا عید فطر در آنجا هم نماز اقامه شود.

جای افراد متملق و چابلوس در روابط عمومی ها نیست

وی ضمن گرامیداشت  روز جهانی ارتباطات، گفت: مدیران ادارات قدر روابط عمومی ها را بدانید و بهترین نفرات را انتخاب کنید و به روابط عمومی ارزش قائل شوید که آن ها چشم و گوش سازمان هستند. روابط عمومی جای افراد متملق و چابلوس نیست. از روابط عمومی های تلاشگر تقدیر و تشکر می کنم.

زندانیان بی گناه فراموش نشوند

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در تشریح رویدادهای هفته بیان داشت: هفته میراث فرهنگی را در پیش داریم. موزه ها می توانند تاریخ را به آیندگان انتقال دهند. روز جهانی کنترل فشار خون می باشد. همیشه فشار خون را کنترل کنید که یک مرض خاموش است. روز اهدای عضو در پیش است. طبق موازین شرعی اگر برای یک نفر زندگی احیا سود گویی کل جامعه را احیا کرده است

امام جمعه تبریز به در پیش بودن جشن گلریزان برای زندانیان جرایم غیرعمد اشاره داشته و گفت: امیدواریم در جشن گلریزان فقرا و محرومین و زندانیان بی گناه از یاد نروند.

وی ضمن تبریک ولادت امام حسن(ع) در روز ۱۵ رمضان گفت:  امام حسن(ع) شبیه ترین امام به پیامبر(ص) بودند، شباهت در چهره، یتیم نوازی و گفتار و همچنین در حرف زدن و راه رفتن مانند پیامبر بودند.

القای جنگ می کنند تا مردم نگران شوند

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه برخی رسانه های خارجی القای جنگ کرده و در بین مردم نگرانی ایجاد می کنند، افزود: هیچ دلیلی برای حمله نظامی آمریکا به ایران وجود ندارد. توانمندی های موشکی ایران در سطح عالی بوده و از طرفی ایران نشان داده رویکرد تهاجمی ندارد.

وی تصریح کرد: دشمن می خواهد در بین مردم نگرانی ایجاد کند، به فرموده رهبر انقلاب، ما آمریکا را شکست می دهیم.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام، گفت: مدیران باید به مشکلات، اشراف میدانی داشته باشند نه اینکه از پشت میز مدیریت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: در فضای مجازی شایعه می افتد که فلان چیز گران می شود و مردم بیرون می ریزند و می خرند یا اینکه می گویند بنزین گران می شود همه پمپ بنزین ها شلوغ می شود، به شایعات فضای مجازی توجه نکنید.