تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۳۳:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۷۴۷۰۴

نماینده مردم تبریز در مجلس مطرح کرد:

بی‌مقدار: عدم حضور نمایندگان سه دوره‌ای، مجلس را خالی از تجربه می‌کند

بی‌مقدار با اشاره به طرح مصوب مجلس در رابطه با عدم حضور نمایندگان سه دوره‌ایدر مجلس گفت: این طرح باعث می شود که مجلس شورای اسلامی خالی از تجربه باشد.

به گزارش تبریز بیدار شهاب الدینبی‌مقدار نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در خصوص  طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی موسوم به طرح استانی شدن انتخابات مجلس که با عنوان طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تصویب و به شورای نگهبان رفته است، مبنای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس قرار نمی‌گیرد.

وی بیان کرد: علت اینکه معتقدم انتخابات دوم اسفند ماه با قانون جدید اجرا نمی‌شود این است که وزارت کشور جدول زمان بندی انتخابات پیشِ رو را تهیه کرده و به شورای نگهبان ارائه کرده است.

تعیین تکلیف اصلاح قانون انتخابات مجلس در "مجمع تشخیص مصلحت" 

وی افزود: شورای نگهبان نمی‌تواند در مدت تعیین شده، بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را به سرانجام برساند و پس از بررسی هم ایراداتش به مجلس برگردانده می‌شود و به همین دلیل به این دوره از انتخابات نمی‌رسد.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: احتمال اینکه طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود تا تعیین تکلیف شود، وجود دارد.

ممانعت از کاندیداتوری نمایندگان سه دوره‌ای، مجلس را از تجربه خالی می‌کند

 وی اظهار داشت: در طرحی که مجلس مصوب کرده، کاندیداتوری برای نمایندگانی که ۳ دوره در مجلس بوده‌اند، محدود شده که بنظر من این موضوع، مناسب نیست. ممانعت از کاندیداتوری نمایندگانی که ۳ دوره متوالی در مجلس بوده‌اند، مجلس را از تجربه خالی می‌کند.

بی‌مقدار در پایان اشاره کرد: با توجه به اینکه پژوهشکده شورای نگهبان در جلسات کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس هنگام تهیه طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس حضور پیدا می‌کرد، احتمال اینکه کلیات طرح تایید و به جزئیات آن ایراد بگیرند ، وجود دارد اما این قانون قطعا به انتخابات دوره یازدهم نمی‌رسد.