تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۷۴۷۳۴

واکنش مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز به موضوع آلایندگی واحد قیرسازی پالایشگاه تبریز؛

واحد قیرسازی پالایشگاه تبریز به هیچ عنوان آلایندگی ندارد/ آماده ارائه هرگونه گزارش مستند و بازدید هر مقام ذیصلاح از پالایشگاه هستیم

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز ضمن تاکید بر آلاینده نبودن واحد قیرسازی پالایشگاه تبریز گفت: آماده ارائه هرگونه گزارش مستند و بازدید هر مقام ذیصلاح از پالایشگاه در راستای حفظ حقوق اجتماعی و اقتصادی سهامداران هستیم.

به گزارش تبریز بیدار ، غلامرضا باقری دیزج مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز  در خصوص شائبه‌های مطرح شده در زمینه آلایندگی واحد قیرسازی این شرکت گفت: واحد قیرسازی پالایشگاه تبریز به هیچ عنوان آلایندگی ندارد و یکی از واحدهای تکمیلی پالایشگاه می باشد که در راستای تکمیل زنجیره تامین، توزیع و محصولات راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: این واحد با رعایت کامل اصول و قوانین و پس از انجام کنترل‌ها و بازدیدهای کارشناسی لازم مجوزهای قانونی از مراجع ذیصلاح استانی و کشوری را اخذ و به هیچ عنوان آلایندگی ندارد و تمام مطالب ارائه شده در خصوص آلایندگی این واحد غیرواقعی و غیرکارشناسی است.

وی خاطرنشان کرد: واحد قیر سازی پالایشگاه تبریز هم توجیه زیست محیطی و هم توجیه امنیتی و هم توجیه فنی و اقتصادی دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز اظهارداشت: باعث تاسف است که فعالیت های پالایشگاه با تولید چندین محصول استراتژیک و با ارزش افزوده، اعم از بنزین و گازوئیل یورو 5 و سوخت هواپیمایی که در این شرایط تحریم برای استان و کشور همچون تکیه گاهی برای ملت در مقابل تحریم‌های استکبار عمل کرده، بدین گونه متهم به آلایندگی شود.

وی با بیان اینکه این شرکت طی دو سال متوالی موفق به کسب رتبه اول زیست محیطی در میان پالایشگاه‌های کشورشده است ، بیان نمود: این موضوع گواه بر اهتمام جدی و واقعی این شرکت در صیانت از محیط زیست و حرکت در مسیر توسعه پایدار است.

وی افزود: این شرکت طبق چشم انداز ترسیمی "پیشرو پالایشگاه‌های خاورمیانه با اعتبار جهانی" و استراتژی خود " بهبود و توسعه پایدار کسب و کار با تاکید بر ارزش آفرینی و مسئولیتهای اجتماعی" فعالیت می‌کند.

باقری در پایان گفت: در راستای صیانت از اعتبار و برند شرکت پرافتخار پالایش نفت تبریز آماده ارائه هرگونه گزارش مستند و بازدید هر مقام ذیصلاح از پالایشگاه در راستای حفظ حقوق اجتماعی و اقتصادی سهامداران هستیم.