تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۵۴:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۷۳۹

امام جمعه تبریز:

نباید القا کرد که دیندار نداریم / مردم ممکن است با من و مسئولین قهر کنند اما با دین خود قهر نیستند

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در جمع مسئولین استان گفت: نباید چنین القا کرد که با مسایل دینی فاصله گرفته اند و دیندار نداریم. مردم با دین قهر نیستند هر چند ممکن است با من و مسئولین قهر باشند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه شورای زکات در جمع مسئولین استان گفت: مردم ما با وظایف دینی خود آشنا هستند و نباید چنین القا کرد که با مسایل دینی فاصله گرفته اند و دیندار نداریم.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی رویش های زیادی داشتیم هر چند ریزش هم داشتیم، جوانانی داریم که حاضر به جانفشانی در راه نظام اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به رشد 70 درصدی زکات در سال 97 گفت: این آمار چشمگیر نشان می دهد که مردم با دین قهر نیستند هر چند ممکن است با من و مسئولین قهر باشند.

وی ضمن تاکید بر ساماندهی صنادیق کمیته امداد و موسسات خیریه در روز عید فطر جهت جمع آوری زکات، افزود: برای این کار باید هماهنگی های لازم با ائمه جمعه شهرستان ها و فرمانداران هماهنگی صورت گیرد.

امام جمعه تبریز بر استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه های دیگر در ترویج فرهنگ زکات تاکید کرده و گفت: گزارش دهی به مردم در خصوص موارد مصرف زکوات، در میزان مشارکت آنها تاثیر دارد.

وی ادامه داد: باید سیاست های تشویقی مالیاتی برای زکات دهندگان در نظر گرفته شود و در قانون مالیاتی نیز ماده ای در این خصوص گنجانده شده است که باید رد استان بومی سازی و اجرا شود.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تصریح کرد: از ظرفیت روز قدس و راهپیمایی مردمی برای تبلیغات زکات فطره باید استفاده لازم صورت گیرد.