تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۴۰:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۸۹۵

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در گفتگو با تبریزبیدار؛

تشریح جزئیات «شنبه های کتاب» در مساجد تبریز / رواج فرهنگ کتابخوانی بین نمازگزاران

هادی نیا در خصوص جزئیات طرح «شنبه های کتاب در مساجد» گفت: این طرح در مساجد استاد شاگرد، چهارده معصوم پرواز، امام خمینی یاغچیان و زینبیه مارالان برگزار خواهد شد.

محمد هادی نیا مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص برگزاری طرح «شنبه های کتاب» در مساجد گفت: شنبه های کتاب طرحی است که برای آشنا کردن مخاطبین با کتاب های مفید و رواج فرهنگ کتابخوانی در مساجد اجرا می شود. زمان اجرای این برنامه در مسجد، بین الصلاتین و یا بعد از نماز مغرب و عشا است.

وی افزود: نحوه برگزاری این طرح هم به این صورت است که کتاب های متفاوت برای قشرهای مختلف با تشخیص روحانی مسجد و مدیر کانون مسجد انتخاب می شوند،  که می تواند شامل کتاب های موجود در کتابخانه باشد و یا کتاب هایی که در کتابخانه های عمومی، مدارس و یا مکان های دیگر وجود دارد استفاده می شود.

وی ادامه داد: کتاب مورد نظر به صورت خیلی خلاصه، نیم صفحه یا یک صفحه بنا به فراخور حوصله مخاطب در بین جمع نمازگزاران معرفی می شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه این طرح در چند مسجد برگزار می شود اذعان کرد: سال قبل 3 سهمیه داشتیم اما امسال 7 سهمیه داریم, در تبریز مساجد استاد شاگرد، چهارده معصوم(ع)  شهرک پرواز، امام خمینی(ره) شهرک یاغچیان و مسجد زینبیه مارالان و 3 مسجد هم در شهرستان ها برگزار می شود.

وی اظهار داشت: این طرح در طول سال به صورت مستمر برگزار می شود و مختص به زمان خاصی نیست و برگزاری آن با نظارت روحانی مسجد انجام خواهد شد که پیداکردن کتاب های مناسب و آماده کردن جهت ارائه در جمع نمازگزاران، به جوانان مسجد محول خواهد شد.

هادی نیا در پایان اضافه کرد: این طرح در بین نمازگزاران و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد عالی کانون های مساجد و با مشارکت و همکاری هیئت امنا مساجد و پایگاه های بسیج برگزار خواهد شد.