تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۲۴:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۴۹۷۱

مدیر کل صدا و سیمای استان:

در فضای اینترنت بروز و ظهور جدی نداریم / در فضای مجازی شکست خورده از قبل نیستیم

مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی در آیین رونمایی از کتاب صوتی مرغ سحر گفت: در فضای اینترنت بروز و ظهور جدی نداریم؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که به برکت وجود جوانان مؤمن و انقلابی و افسران جوان جنگ نرم، امروز در فضای مجازی ما یک شکست خورده از قبل نیستیم.

به گزارش تبریز بیدار ، مرتضی صفری مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی ظهر امروز در آیین رونمایی از کتاب صوتی مرغ سحر روایت زندگی شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با اشاره به مضمون وصیت‌نامه شهید گفت: وقتی انسان وصیت نامه این شهید مؤمن و انقلابی را مطالعه می‌کند، امیدوار می‌شود که این انقلاب به‌رغم همه توطئه، هجمه و تهدیدات رنگارنگی که در موردش وجود دارد به برکت وجود همین تفکر و به برکت وجود رویش‌های جوانان نسل سوم و چهارم انقلاب همچنان با صلابت به مسیر خودش ادامه خواهد داد و به انقلاب جهانی حضرت بقیه‌الله وصل خواهد شد.

وی افزود: شهید صادق عدالت اکبری یکی از صدها و هزاران جوانی بوده است که با تربیت ناب اسلامی در خانواده‌‌ای متدین  با روحیه پاسداری، شجاعت و شخصیت والای معنوی تربیت  شد.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت: هنگامی که با خانواده شهدای مدافع دیدار می‌کنیم و در مورد زندگی شهدا کمی دقیق می‌شویم چیزی که به ذهن خطور می‌کند این است که اگر این جوان شهید نمی‌شد جای تعجب داشت.

صفری بیان کرد: با یک نگاه خلاقانه کارهای نو و جدیدی می‌توان انجام داد که نمونه‌اش همین کار کتاب صوتی زندگینامه شهداست؛ چراکه میزان مطالعه در کشور ما پایین آمده و قطعاً یکی از دلایل آن بروز و ظهور رسانه‌های نوین است.

وی با قدردانی از بسیج هنرمندان و جهادگران عرصه فرهنگ و هنر گفت: توصیه من به همه عزیزانی که در تولید این کتاب صوتی خالصانه و صادقانه زحمت کشیده و تلاش کرده‌اند، این هست که این کتاب صوتی را در فایل‌های دو سه دقیقه‌ای تقطیع و در فضای مجازی منتشر کنند، قطعاً اثربخشی این کار بیشتر خواهد شد.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی ادامه داد: در فضای اینترنت بروز و ظهور جدی نداریم؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که به برکت وجود جوانان مؤمن و انقلابی و افسران جوان جنگ نرم، امروز در فضای مجازی ما یک شکست خورده از قبل نیستیم.

صفری متذکر شد: ظرفیتی که در آذربایجان‌شرقی و شمال‌غرب کشور وجود دارد می‌تواند در روند رسانه‌ای و حرکت فرهنگی کل کشور اثرگذار باشد و لازمه این اتفاق مهم هم‌افزایی بیشتر بین دستگاه‌های فرهنگی است.

وی با بیان اینکه فیلم‌های خوبی از زندگینامه شهدا می‌توان ساخت، گفت: واقعاً دست مریزاد و آفرین باید گفت به این جوانان انقلابی که با حداقل‌ها، کارهای فرهنگی ارزشمندی را انجام می‌دهند و نمی‌گذارند با وجود مشکلات اعتباری و ریالی فرهنگ ایثار و شهادت به فراموشی سپرده شود.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی از آمادگی صدا و سیما برای همکاری با بسیج هنرمندان خبر داد و افزود: با توجه به به‌روز بودن سوژه شهدای مدافع حرم، حاضریم برای تولید کتاب صوتی همه شهدای مدافع حرم با بسیج هنرمندان مشارکت داشته باشیم. در نخستین فرصت و گام در کنداکتور رادیو یک زمان ۱۰ دقیقه‌ای را  به‌طور ثابت برای پخش کتاب‌های صوتی اختصاص می‌دهیم تا بو و عطر ایثار و شهادت بیش از پیش از آنتن صدا و سیما پخش شود.

گفتنی است کتاب صوتی مرغ سحر روایت زندگی شهید مدافع حرم صادق عدالت اکبری به همت بسیج هنرمندان تدوین و منتشر و با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در سالن شهریار این دانشگاه رونمایی شد.