تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۹۷۹

ساعی خبر داد؛

اختصاص ردیف بودجه ویژه برای بیماری های خاص در سال ۹۸

نماینده مردم تبریز در مجلس از اختصاص ردیف بودجه ای ویژه و قابل توجه برای بیماری های خاص در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار زهرا ساعی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو‌‌ در مجلس شورای اسلامی در ویژه برنامه روز جهانی ام اس در تبریز گفت: در کمیسیون اجتماعی تلاش شده به بیماری های خاص و صعب العلاج توجه ویژه ای شود.

وی‌ با بیان اینکه در سال ۹۶ تلاش شد ۴ نوع بیماری به ردیف بیماری های خاص اضافه کنیم افزود: در بودجه سال ۹۸ مبلغ قابل توجهی به بیماری های خاص اختصاص یافت چرا که این بیماری ها هزینه های سرسام آوری دارند و خانواده ها در مشکل هستند.

عضو‌کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: خوشبختانه اکثر دارو های بیماری ام اس در داخل کشور تولید می شود و هزینه این‌دارو ها نسبت به سایر بیماری ها پایین تر است.

آذربایجان شرقی جزو پنج استان اول در زمینه میزان ابتلا به ام اس 

وی ابراز نمود: در بررسی های انجام شده در کل بیماری های خاص تهیه دارو هزینه بر است و مجلس تدابیری برای حمایت از این عزیزان و استفاده از بیمه تامین اجتماعی انجام داده است.

ساعی در ادامه گفت:از سوی کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیری های جدی برای تامین و اختصاص ردیف های بودجه ای از سوی دولت نیز انجام می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه استان آذربایجان شرقی جزو پنج استان اول در زمینه میزان ابتلا به بیماری ام اس است که وزارت بهداشت باید ریشه یابی کند که علت گسترش این بیماری در کشور چیست.