تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ۲۰:۲۸:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۹۸۸

پاسخ ناامید کننده وزیر راه در خصوص سرنوشت پرونده قطار تبریز مشهد؛

اسلامی در گفتگو با تبریزبیدار: در مورد جزئیات پرونده حضور ذهن ندارم / اصرار از نماینده ولی فقیه و انکار از نماینده دولت

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزبیدار در خصوص سرنوشت پرونده قطار تبریز مشهد گفت: در مورد جزئیات رسیدگی به پرونده حضور ذهن ندارم.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که در پایان بازدید های دو روزه خود از پروژه های آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، با شنیدن سوال خبرنگار تبریزبیدار در خصوص سرنوشت پرونده قطار تبریز مشهد نخواست پاسخ دهد.

وی پس از درخواست مجدد خبرنگار تبریزبیدار در خصوص پاسخگویی به این مطالبه گفت: این پرونده در کمیسیون های مربوط به رسیدگی سوانح مطرح و مسیر خود را طی کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این پرونده متوقف نشده، افزود: در مورد جزئیات رسیدگی به پرونده حضور ذهن ندارم.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی کشور هم از روز اول به این موضوع وارد شده است.

اسلامی در حالی پاسخ قانع کننده ای برای این سوال نداشت و از سوی دیگر واکنش ناامید کننده ای در برابر پرسش اتخاذ کرد که ظهر امروز در حاشیه دیدار وی با حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان، این مساله مطرح شد.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با ابراز گلایه از عدم تعیین تکلیف این پرونده گفت: مردم آذربایجان از وزارت راه بدلیل موضوع قطار تبریز مشهد ناراحت هستند و آقای آخوندی(وزیر سابق) اقدامی نکرد.

گفتنی است بر اثر برخورد قطار تبریز مشهد با یک قطار دیگر در محور سمنان– دامغان حوالی «ایستگاه هفت خوان» در ساعت ۷:۲۲ صبح روز جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ چهار واگن از ریل خارج و پنج واگن نیز دچار حریق شدند که منجر به جان باختن ۴۷ زائر مشهد الرضا و مصدومیت ۱۰۳ نفر شد.