تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۹۹۰

در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز مطرح شد؛

از توصیه های فوتبالی حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم تا گلایه از حجاب گردشگران

امام جمعه تبریز گفت:تبریز میزبان مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا از ۱۲ کشور است. باید میزبان خوبی باشیم و اخلاق ورزشی را رعایت شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام(ره) گفت: خشنودی خداوند در خشنودی پدر و مادر است و خشم خداوند نیز در خشم پدر و مادر است.

وی ادامه داد:از جمله چیزهایی که پدر و مادر را عذاب می دهد این است که فرزند با آنها تند حرف بزند و با خشم به آنها نگاه کند.

امام جمعه تبربز در ادامه به برگزاری رویداد مهم ورزشی در تبریز اشاره کرده و گفت: جوانان علاقه مند به فوتبال می دانند که امروز تبریز میزبان مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا از ۱۲ کشور است. باید میزبان خوبی باشیم و اخلاق ورزشی را رعایت شود.

وی ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس جهاد سازندگی خاطر نشان کرد: جهاد سازندگی در زمان دفاع مقدس خدمات خوبی ارائه داده است.

خطیب جمعه تبریز ضمن انتقاد از وضعیت حجاب گفت: متاسفانه در فصل تابستان مهمانانی به تبریز می آیند که حجاب را رعایت نمی کنند. برخی از مردم تبریز هم قاطی آن ها می شوند. این حجاب در شان شهر تبریز بعنوان یک شهر مذهبی نیست. تبریز به هیئتی بودن و مردمانش به امام حسینی بودن معروف است.

وی افزود: از آقای استاندار درخواست می کنم در شورای اداری موضوع حجاب را مطرح کنند تا در ادارات و بیمارستان ها بخوبی رعایت شود. کارمندان دولت در موضوع حجاب باید برای جامعه الگو باشند.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اهمیت مقاومت و ایستادگی بیان داشت: به ما تهمت می زنند که این ها خشونت طلب هستند در حالی که مقاومت فقط جنگ نیست، مقاومت به معنای عبور از موانع است.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم  ادامه داد: ایران در طول چهل سال انقلاب اسلامی مقاومت کرده است و هیچ وقت دنبال جنگ نبوده است. 

وی تصریح کرد: کسانی که می گویند باید با دشمن سازش کنیم بدانند دشمن هر روز شیطنت های بیشتری می کند و تجربه نشان داده تفکر مقاومت تنها راه حل پیروزی است و هزینه های مقاومت از هزینه های سازش کمتر است. 

خطیب جمعه تبربز افزود: یکی از رویداد های این هفته اولین سفر نخست وزیر ژاپن به تهران در طول چهل سال است که نشان دهنده نفوذ کشورمان در منطقه را دارد. البته ژاپنی به جایگاه استراتژیک ایران واقف هستند و به این دلیل مشتاق ارتباط با ایران هستند. 

وی خاطر نشان کرد: بازار ایران برای ژاپن اهمیت خاصی دارد ولی هدف از این سفر میانحیگری بین ایران و آمریکا بود اما دیروز مقام معظم رهبری گفتند هیچ اعتمادی آمریکا ندارند و به هیچ وجه خاطره تلخ مذاکره با آمریکا تکرار نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: هیچ ملت آزاده مذاکره تحت فشار را نمی پذیرد. رهبر انقلاب این مرد شجاع فرمودند ما در جدی بودن شما تردیدی نداریم، من شخصا ترامپ را قبول ندارم و پیام او را دریافت نمی کنم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: سخنان دیروز رهبر انقلاب مایه مباهات ایران است، حرف های ایشان مایه عزت ایرانیان بود.