تبریزبیدار
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۳:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۲۵

در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

برائت ضمنی روحانی تبریزی از جریان شیعه لندنی / خوش فهم: دیگر در بیت شیرازی منبر نخواهم رفت

حجت الاسلام خوش فهم در گفتگو با تبریزبیدار با برائت ضمنی از جریان شیعه لندنی، گفت: دیگر در بیت سید صادق شیرازی منبر نخواهم رفت.

حجت الاسلام جلیل خوش فهم سخنران تبریزی بیت سیدصادق شیرازی در گفتگو با تبریز بیدار ،در واکنش به گزارش این سایت خبری در خصوص شیعیان لندنی (جزئیات را اینجا بخوانید) گفت: سال ها است که در شهر قم و در مساجد و بیوت مراجع منبر می روم و معمولا سالی دو بار نیز از طرف بیت شیرازی دعوت می شوم که سخنرانی روز تاسوعا و عاشورای سال گذشته از شبکه ماهواره ای پخش شده بود.

در تبریز  اسمی از سیدصادق شیرازی نیاورده ام

وی ادامه داد: حتی  دعوت بیت آیت الله صانعی را بدلیل مواضع او علیه جمهوری اسلامی نپذیرفتم. بارها از انقلاب و آیت الله خامنه ای دفاع کرده ام و حتی یکبار در بیت شیرازی بدلیل دعا کردن رهبر انقلاب کار به تنش لفظی کشید.

این خطیب تبریزی در خصوص سفرهای خود به تبریز گفت: من به نمایندگی از سید صادق شیرازی به تبریز نمی آیم و حتی اسمی از او نمی آورم و کتابی هم از طرف او به تبریز نیاورده ام.

هر شبکه ماهواره ای با پول انگلیس علیه نظام کار کند، مطرود است

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد «تشیع لندنی» چیست، اظهار داشت: شیعه در طول سالیان متمادی به شعبه های مختلفی تقسیم شده بود که هیچ کدام مورد اعتبار نیست و فقط شیعه ای مورد قبول ما است که در مسیر 12 امام معصوم(ع) باشد.

حجت الاسلام خوش فهم ادامه داد: به شبکه هایی که از انگلستان بر علیه مذهب تسنن برنامه پخش می کنند، اعتقادی ندارم و اینها مطرود هستند. برخی شبکه های ماهواره ای هستند که انگلیس پول آنها را می دهد تا بر علیه نظام تقویت شوند.

سیدصادق شیرازی در ظاهر مخالف نظام است اما دقیق نمی توانم بگویم

وی در پاسخ به این سوال که ارتباط بیت سیدصادق شیرازی با این شبکه های ماهواره ای چیست، گفت: من دقیق نمی دانم که او با این شبکه ها ارتباط دارد یا نه اما هر کسی که علیه نظام جمهوری اسلامی باشد را قبول ندارم.

این روحانی تبریزی در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارید سیدصادق شیرازی مواضعی علیه جمهوری اسلامی دارد، گفت: او در ظاهر مخالف نظام است اما نمی دانم واقعا چنین است یا نه.

من روضه خوان هستم و هر جا دعوت می کردند می رفتم

وی تاکید کرد: در حالت کلی هر راه و مسلکی که منجر به تفرقه در اسلام باشد را قبول ندارم اما من روضه خوان هستم و هر جا دعوت کنند می روم، حتی بیت آیت الله العظمی صافی هم سخنرانی داشتم و در مسجد جمکران ندبه خوانده ام.

حجت الاسلام خوش فهم در پاسخ به سوال دیگری که آیا حاضر هستید از جریان شیرازی و تشیع لندنی برائت کنید، گفت: از اعمال شیرازی بر علیه نظام برائت می کنم و دیگر در بیت او منبر نخواهم رفت.


بیشتر بخوانید:

گزارش ویژه از ردپای شیعیان لندنی در تبریز / بخش اول

نظرات

IR

اگر سندی بر حمایت انگلیس دارید ارائه کنید تا همه بر علیه این جریان شوند و الا این را مردم یک ظن و گمان بد میدانند که ایه میفرماید ان بعض الظن اثم هر کسی بر علیه اسلام است ما. و این گونه روضه خوانان امام حسین بر علیه او هستیم

.
IR

شیعه صاحب داره ان شاءالله میاد و انتقام خون های به ناحق ریخته شده رو میگیره کسی نمیتونه برای روحانیت شیعه تصمیم بگیره روحانیت شیعه حق داره دینشو تبلیغ کنه حتی اگر انگلیسی باشه تشیع باید در همه جا گسترده باشه اللهم عجل لولیک الفرج

IR

خیلی خیلی بدبخت و حقیر هستید منتظر دعا هستید

مهدی
IR

در کامنتهای زیر اخبار منتسب به فرقه شیرازی همین جند نفر دارند پیام همداردی با انگلیسیا رو میزارن تا به قولی حق جلوه داده بشند. مرگ بر صادق شیرازی خائن

من
IT

آیت الله تبریزی فردی بسیار مٶمن است و چندین بار در منبرهای ایشان شنیده ام که از نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت کرده اند این وصله ها به ایشان نمیچسبد.