تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۰۳:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۵۵

رئیس کل دادگستری استان در پاسخ به تبریزبیدار؛

تشریح وضعیت مجازات های جایگزین حبس در استان / زندان مرکزی تبریز منتقل و در محل آن فضای سبز احداث می شود

حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری در پاسخ به سوال خبرنگار تبریز بیدار در خصوص مجازات های جایگزین حبس گفت: در سال 96 تعداد 1955 مورد مجازات های جایگزین حبس در استان اجرا شده است و این رقم در سال 97 به تعداد 5693 مورد بود.

حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری در حاشیه نشست با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار تبریز بیدار در خصوص جزئیات مجازات های جایگزین حبس در آذربایجان شرقی گفت:  این نوع مجازات ها یکی از برنامه های اولویت دار دادگستری در چارچوب مقررات و قانون است.

وی با بیان اینکه در هر جرمی نمی توان از مجازات جایگزین حبس استفاده کرد، افزود: در سال 96 تعداد 1955 مورد مجازات های جایگزین حبس در استان اجرا شده است و این رقم در سال  97 به تعداد 5693 مورد بود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اذعان کرد: با توجه به وضعیت زندان ها و کمبود جا در آن، سعی در جایگزین کردن مجازات های نقدی و خدمات عمومی داریم.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون 10 نفر از زندانیان با پابندهای الکترونیکی در محدوده شهر خود حضور دارند و در نظر داریم تا پایان 6 ماهه سالجاری  این مورد به بالای 100 نفر برسد.

حجت الاسلام در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تبریزبیدار در خصوص وضعیت انتقال زندان مرکزی تبریز به خارج از شهر، گفت: شهر تبریز کلانشهر است و زندان در وسط تبریز بود و در طرح تفضیلی پیش بینی شده  که زندان به خارج شهر برود.

وی با بیان اینکه  قدمت و فرسودگی زندان از دیگر دلایل این انتقال است، افزود:  جای زندان قدیم احتمالا فضای سبز احداث می شود.