تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۲:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۷۹

معرفی ۴ بانوی هنرمند آذربایجان شرقی به عنوان برگزیدگان چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز

چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و‌ نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی «ارسیکا» با معرفی برگزیدگان رشته های هنری به کار خود پایان داد‌.

به گزارش تبریز بیدار این جشنواره که با حضور هنرمندان ۳۰ کشور جهان برگزار شد، ۴ هنرمند زن آذربایجان شرقی را در لیست برگزیدگان خود قرار داد.

جشنواره بین المللی ارسیکا از هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی در بخش دست ساخته و زیورالات فلزی «شیوا سیدی»، بخش سفال و سرامیک «معصومه رضازاده» و در بخش منسوجات چرمی «آرزو شامی»  را به عنوان رتبه سوم و «جهان پری معصومی» را در بخش نگارگری به عنوان رتبه دوم  معرفی کرد.

«جهان پری معصومی» هنرمند رشته نگارگری که پیش از این موفق به کسب رتبه نخست هنرهای تجسمی استان و جشنواره صنایع دستی فجر شده در سومین دوره از جشنواره ارسیکا به عنوان داور بخش ملی حضور داشت و در دوره حاضر موفق به کسب رتبه دوم رشته نگارگری شد.

«شیوا سیدی» هنرمند رشته طراحی و ساخت زیورالات پیش از این موفق به کسب نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در سال ۹۴، جوان نمونه و فعال صنایع دستی استان در سال ۹۵ شده بود و در چهارمین جشنواره بین المللی ارسیکا رتبه سوم در رشته زیورالات فلزی را به خود اختصاص داد‌.

«معصومه رضازاده» هنرمند رشته سفال و سرامیک، پیش از این موفق به کسب  مهر اصالت یونسکو در سال ۲۰۱۶، کسب ۳ مقام در دوسالانه های سفال ایران، شده بود که در دوره چهارم ارسیکا نیز موفق به کسب مقام سوم در رشته سفال و سرامیک شد.

«آرزو شامی» هنرمند رشته منسوجات چرم، رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان اهر فعالیت خود در این رشته را از سال ۹۰ آغاز کرده و در چهارمین جشنواره ارسیکا موفق به کسب رتبه سوم رشته منسوجات چرمی شده است.

چهارمین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری (ارسیکا) که با حضور هنرمندان ۳۰ کشور جهان با محوریت اشتغال زنان برگزار شد، فرصت مناسبی را جهت تعامل و انتقال تجربیات هنرمندان اقصی نقاط جهان فراهم کرد.

چهارمین جشنواره بین المللی ارسیکا که با محوریت اشتغال زنان برگزار شد، هدف خود را بر اشاعه توانایی و ظرفیت بالای مدیریت زنان در تولید و ترویج صنایع دستی قرار داده بود.