تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۴۵:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۸۲

حاشیه نگاری تبریزبیدار از جلسه شورای فرهنگ عمومی؛

مصوباتی که در حد نوشتار باقی مانده / یاد تصاویری اینستاگرامی که آقای دکتر آن را فتوشاب خواند!

از آن گوشه یک روحانی صدایش بلند می شود. او همیشه صریح صحبت می کند حاج آقا نظری را می گویم. با صدایی رسا می گوید از سال 80 این شورا تشکیل شده و مصوباتی مطرح شده، نتایج مصوبات چه شده؟

سرویس فرهنگی تبریز بیدار

تا کی حرفهای مان در حد نوشتار در لابلای کاعذها خواهد ماند. اینجا نشسته ایم همگی, سالن پرشده تقریبا این بار جهاد دانشگاهی میزبان است.

همگی هستیم از من خبرنگار تا تمامی مدیران کل و صاحب نظران. اینجا جلسه شورای فرهنگ عمومی آذربایجان شرقی است. همگی همانند همیشه خوب خوب حرف می زنیم، تصمیم گرفته می شود، کارگروه علمی مشورتی برای پشتوانه و سیاستگذاری شورای فرهنگ عمومی تشکیل داده ایم.

از آن گوشه یک روحانی صدایش بلند می شود. او همیشه صریح صحبت می کند حاج آقا نظری را می گویم. با صدایی رسا می گوید از سال 80 این شورا تشکیل شده و مصوباتی مطرح شده، نتایج مصوبات چه شده؟

حجت الاسلام نظری از بندها و مصوبات  این کارگروه از زمان تشکیل سوال کرده به چگونگی اعتلای وجدان کاری، راهبرد گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، راهکارهای مقابله با ظهور  جریان های انحرافی، سند مولفه های هویت ملی و سند نهضت مطالعه اشاره می کند.

می گوید:  نتایج این ها چه شد؟ می گوید: این همه مصوبه داشتیم اما آیا خبری از وضعیت بدحجابی ها و فرقه ها و گروه های انحرافی دارید؟ چرا همه مصوبات در حد نوشتار باقی می ماند؟
می گوید: بهتر نیست به جای تشکیل کارگروه های متعدد نتایج مصوباتی که داشتیم را بررسی کنیم؟ آیا گزارشی اجرایی از مصوباتمان داریم؟

به راستی نظری خوب اشاره کرد به اجرائیات و اینکه مصوبه پشت مصوبه در لابه لای هم گم می شوند.

محمدعلی کی نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در راس جلسه شورای فرهنگ عمومی استان نشسته است. حرف از حجاب و عفاف بود. سخنان قشنگی ایراد می کند.ایده آل و برازنده یک مسلمان واقعی.

می گوید: این چه وضع بی حجابی و بدحجابی در سطح شهر است و آدم شرم  می کند.

ادامه می دهد: تابستان هم که شده برخی ها فرصت طلبی می کنند و به بدترین شکل لباس می پوشند. حتی دیده شده مردها آستین کوتاه می پوشند اینها چه معنی دارد. بی عفتی و بی حجابی از حد گذشته است.

 عده ای در داخل سالن فقط با تعجب به هم نگاه می کنند و سکوت!!

شاید یاد جنجال تصاویر اینستاگرامی افتاده اند، البته  دکتردر جوابیه ای آن را فتوشاب خواند!