تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۴:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۹۳

پیگیری تبریزبیدار از غیبت طولانی نیکو خصلت؛

فرماندار: تشخیص غیبت غیرموجه با شورا است / اندیش: مرخصی گرفته و رئیس شورا تایید کرده

تبریزبیدار در گفتگو با فرماندار تبریز و نائب رئیس شورای اسلامی این شهر به بررسی علل غیبت طولانی مدت نیکوخصلت در جلسات شورا پرداخته است.

به گزارش تبریزبیدار، غیبت 5 جلسه ای سعید دباغ نیکوخصلت در جلسات شورای اسلامی کلانشهر تبریز، به سوژه امروز خبرنگاران و اعضای شورای شهر تبریز تبدیل شده بود.

بهروز مهدوی فرماندار تبریز در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در این خصوص گفت: غیبت طبق ماده 94 در طول یکسال با تایید و تصویب شورا بلامانع است. اما اگر بدون تصویب و تایید شورا غیبت کرده باشند، اشکال دارد. طبق ماده 80 غیبت های متوالی و غیر متوالی مشخص شده است.

وی با بیان اینکه علنی یا غیر علنی بودن جلسات در تعیین غیبت ملاک نیست، افزود:  اگر شورای شهر تصمیم گرفته  و تایید کرده است، غیبت قانونی است حتی اگر سفر علمی یا ماموریت اداری باشد.

فرماندار تبریز با تاکید بر اینکه غیبت در صورت تایید شورای شهر مشکلی ندارد، تصریح کرد:  تشخیص غیبت غیرموجه در طول یکسال منوط بر تصویب شورا است.

وی خاطر نشان کرد: نیکوخصلت در خواست مرخصی داده و شورا موافقت کرده لذا غیبت بلامانع است حتی اگر سفر از طرف شورا نباشد.

همچنین سونیا اندیش نائب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص غیبت نیکوخصلت گفت: ایشان از شورا بصورت کتبی درخواست مرخصی کرده و رییس شورا نیز موافقت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در این مرخصی مشکلی وجود ندارد، افزود: آقای نیکوخصلت شاید هفته بعد به تبریز برگردد.

گفتنی است نیکوخصلت بیش از یک ماه است که برای یک سفر علمی به کشور کانادا عزیمت کرده است.