تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۴۲:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۹۸

۳۲ بیمارستان دولتی میزبان طرح استحقاق سنجی هستند

رئیس اداره اسناد پزشکی آذربایجان شرقی گفت: طرح استحقاق سنجی در ۳۲ بیمارستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی استان در حال اجرا است.

به گزارش تبریز بیدار محمد رضا فروزان رئیس اداره اسناد پزشکی آذربایجان شرقی با بیان اینکه سامانه استحقاق سنجی از حدود ۲ سال قبل به صورت آزمایشی در آذربایجان شرقی اجرا می شود افزود: این طرح با همکاری مشترک بیمه سلامت استان و دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تعدادی از بیمارستان های دولتی در حال اجرا است و بعد از اجرای آزمایشی در آذربایجان شرقی نیز در تمام استان های کشور پیاده خواهد شد.

وی افزود: با استقرار سامانه استحقاق سنجی، بیمه شده بدون نیاز به ارائه دفترچه بیمه و تنها با وارد کردن کد ملی در بیمارستان پذیرش می شود، از این رو تمام اطلاعات بیمه ای شخص به صورت آنلاین برای متصدیان قابل مشاهده است.

وی اظهار کرد: این طرح پایه ای برای حذف تدریجی دفترچه های کاغذی بوده و قرار است این در آینده نزدیک توسط سایر سازمان های بیمه گر نیز اجرا شود.

وی رفع هم پوشانی بیمه ای و استفاده بهینه از منابع سلامت را از مزایای مهم این طرح دانست.

رئیس اداره اسناد پزشکی استان آذربایجان شرقی در خصوص سامانه ارسال الکترونیکی اسناد پزشکی که به صورت پایلوت در استان در حال اجرا است ابراز نمود: بحث ارسال الکترونیکی اسناد پزشکی بیمه شدگان به سازمان های بیمه ای در راستای تحقق الزامات استقرار دولت الکترونیکی است ، بنابراین این طرح بستری فراهم می کند تا اسناد پزشکی بیمه شدگانی که به مطب های خصوصی، پاراکلینیک ها و داروخانه ها مراجعه می کنند، از حالت کاغذی و دستی وارد فضای الکترونیکی شود.

فروزان در پایان تصریح کرد: ارسال الکترونیکی اسناد پزشکی طرح بزرگ ملی محسوب می شود و بعد از اجرای آزمایشی در آذربایجان شرقی و به حداقل رساندن اشکالات احتمالی در سطح ملی انجام خواهد شد.