تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۵:۵۱:۴۰ شناسه خبر : ۱۰۷۵۰۹۹

افزایش تلفات انرژی در برق تبریز توسط ماینرها

کاظمی درباره استفاده از برق برای تولید ارز دیجیتالی هشدار داد و گفت: برخی افراد در کارخانه‌ها و کارگاه‌های متروکه با برق غیر مجاز اقدام به تولید ارز دیجیتال می‌کنند که موجب افزایش تلفات انرژی شده است.

به گزارش تبریز بیدار عادل کاظمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در خصوص استفاده از دستگاه‌های ماینر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: دستگاه‌های ماینر (تولید ارز دیجیتال) دارای توان مصرفی برق در رنج‌های مختلف تا چندین کیلو وات می‌باشند که کاربران این دستگاه‌ها عمدتاً با استفاده از انشعابات غیر مجاز و با استقرار تجهیزات در کارگاه‌ها اقدام به انشعاب گیری از شبکه برق فشار ضعیف می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به توسعه مراکز ارز دیجیتال که بدون ارائه مجوز، نبود تعرفه خاص و استانداردهای فنی لازم در مدار قرار گرفته اند، شرکت توزیع نیروی برق تبریز را با در پیک تابستان با مشکل جدی مواجه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا طبق دستور توانیر، کارشناسان نسبت به شناسایی و جمع آوری انشعابات غیر مجاز اقدام می‌کنند و پس از تعیین تکلیف قانونی، نتیجه اقدامات صورت گرفته به شرکت توانیر گزارش خواهد شد.

کاظمی با اشاره به لزوم کاهش تلفات انرژی الکتریکی تشریح کرد: استفاده از انشعابات غیر مجاز باعث افزایش تلفات انرژی و افت ولتاژ برای مشترکین واقعی می‌شود.