تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۰۴

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد؛

اعمال مدرک تحصیلی برای فرهنگیان تنها به یک مقطع تحصیلی محدود نمی‌شود

ساعی با تاکید بر اینکه نباید با اعمال محدودیت‌های قانونی جلوی تحصیل فرهنگیان را سد کرد گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون اعمال مدرک تحصیلی برای فرهنگیان تنها به یک مقطع تحصیلی محدود نمی‌شود.

به گزارش تبریز بیدار  به نقل از خانه ملت زهرا ساعی نماینده مردم تبریز با بیان اینکه طرح الحاق یک تبصره به ماده 66 قانون مدیریت خدمات کشوری در نشست امروز کمیسیون تصویب شد، گفت: در سال 93 شورای توسعه مدیریت و سرمایه رئیس جمهور احتساب مدارک تحصیلی را تنها برای یک مقطع تحصیلی و بالاتر مجاز کرد.

وی افزود: این اقدام با توسعه پایدار کارمندان و مجمع اداری همخوانی نداشت و محدودیتی برای ادامه تحصیل کارمندان به ویژه فرهنگیان محسوب می شد.

موضوع اعمال مدرک تحصیلی مطالبه به حق فرهنگیان بود

وی ادامه داد: موضوع اعمال مدرک تحصیلی مطالبه به حق فرهنگیان بود زیرا در مدارس و آموزش و پرورش معلمان هستند که نسل آتی را می سازند و برای اینکه معلمان باسواد با تحصیلات بالا و آشنایی آنها به جدیدترین دستاوردهای علمی را داشته باشیم باید مقطع تحصیلی آنها بالاتر رود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم یادآور شد: هر چقدر مسیر تحصیل آنها را هموار کنیم به تعلیم و تربیت فرزندانمان کمک کرده ایم؛ انتظار می رود این مصوبه سریع تر به صحن علنی ارائه شود.

وی خاطر نشان کرد: مقرر شد یک تبصره به ماده 66 قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شود که بر اساس آن احتساب امتیازات، حقوق مزایای مدرک تحصیلی مرتبط با شغل و پست مورد تصدی کارمند یا مشاغل دستگاه های اجرایی که حین خدمت توسط کارمندان با رعایت ضوابط ماده 61 قانون اخذ می شود تنها به یک مقطع تحصیلی محدود نشود و در صورت نیاز دستگاه برای هر مقطع قابل محاسبه باشد.

نباید با اعمال محدودیت های قانونی جلوی تحصیل فرهنگیان را سد کرد

ساعی در پایان ادامه داد: فرهنگیان قشر زحمتکش و نخبه کشور هستند که زحمات زیادی می کشند و اگر تحصیلات خود را بالاتر ببرند باعث رشد، نمو و تعالی بحث آموزشی و تعلیم و تربیت در مدارس می شود در واقع هر میزان به مفاهیم درسی و رشته خود تسلط بیشتری داشته باشند به نفع دانش آموزان است و نباید با اعمال محدودیت های قانونی جلوی تحصیل آنها را سد کنیم./