تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴:۰۱ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۰۶

کسب دو مقام کشوری المپیاد شایستگی محور توسط هنرجویان تبریزی

هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در نخستین المپیاد شایستگی محور با کسب 2 رتبه کشوری خوش درخشیدند.

به گزارش تبریز بیدار  به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، در این المپیاد که در هشت رشته تاسیسات مکانیکی، تربیت بدنی، صنایع فلزی، مکانیک خودرو، تربیت بدنی، حسابدری، امور زراعی و ساختمان  برگزار گردید، هنرجو فاطمه ناصری آلنجق از هنرستان غیردولتی استعداد نوین رتبه سوم رشته تربیت بدنی و هنرجو هادی معزز کله خانی از هنرستان شهید باهنرناحیه1 تبریز رتبه سوم رشته ساختمان  در میان 32 استان کشور را به خود اختصاص دادند و 5 نفر از هنرجویان شرکت کننده نیز حائز رتبه قابل تقدیر شدند.

نخستین المپیاد شایستگی محور که در 3سطح هنرستان، استان و کشور انجام شد با اهداف ترویج و ایجاد نگرش حرفه‌ای در سطح ملی، سنجش میزان کیفیت آموزش‌های تخصصی ارائه شده در 3سطح هنرستان، استان و کشور، توسعه و تعالی رشته‌های مختلف شاخه فنی و حرفه‌ای، توانمندسازی و مشارکت هنرجویان در سطوح مختلف، تقویت شوق یادگیری و یاددهی برای تعالی هنرجویان و هنرآموزان، آگاهی و شناخت جامعه در خصوص ظرفیت معرفی رشته‌های موجود در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای جذب هنرجویان و دانش آموختگان هنرستان‌ها در مشاغل مرتبط برگزار می شود.

معاون آموزش و پرورش متوسطه استان در حاشیه مراسم استقبال از هنرجویان گفت: المپیاد شایستگی محور با رویکرد شایستگی‌های فنی و غیرفنی شامل اخلاق حرفه‌ای، الزامات محیط کار، نوآوری و کارآفرینی، مدیریت تولید و کاربرد فناوری‌های نوین در هشت رشته حسابداری، تأسیسات مکانیکی، مکانیک خودرو، امور زراعی، صنایع غذایی، صنایع فلزی، تربیت بدنی و ساختمان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در مرحله هنرستانی این المپیاد 8هزار و ۱۷۲هنرجو در سراسر کشور با یکدیگر رقابت کردند که به تفکیک از این تعداد 5هزار و ۲۵۴هنرجوی پسر و 2هزار و ۹۱۸هنرجوی دختر در این رویداد بزرگ شرکت داشته اند.

وی اظهارداشت: پس از برگزاری آزمون سنجش عملکردی در شهرستان‌ها 2هزار و ۲۲۶هنرجو به مرحله منطقه‌ای راه یافتند. پس از برگزاری آزمون برای مشخص شدن افراد شایسته در هر رشته نیز دو هزار و ۶۰نفر به مرحله فعالیت کارگاهی استانی رسیدند. در نهایت 8نماینده از استان‌ها در هر یک از رشته‌های فنی و حرفه ای برای رقابت در مرحله کشوری مشخص شدند.

اکرمی در پایان افزود: ۲۱۹هنرجوی دختر و پسر از ۳1 استان کشور در این مسابقات دو روزه با یکدیگر رقابت کردند.