تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۵:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۰۷

در گفتگو با نایب رییس شورای شهر تبریز مطرح شد:

تشریح جزئیات تنش لفظی اندیش و بهشتی در جلسه شورا / اختلاف یک اقتصاددان با عضو اتاق بازرگانی بر سر دفتر اقتصادی

اندیش در گفتگو با تبریزبیدار به تشریح نش لفظی خود با بهشتی در جلسه اخیر شورای شهر تبریز پرداخت.

سونیا اندیش نایب رییس شورای شهر تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص تنش لفظی جزئی نظر خود با  بهشتی  دیگر عضو شورا در جلسه اخیر گفت: با عدم رای آوری دوفوریت لایحه تقدیمی شهرداری برای کمک به خرید ساختمان اتاق بازرگانی تبریز، مقرر شد این لایحه در جلسه هفته آینده با قید یک فوریت مطرح شود.

وی ادامه داد: مخالفت آقای بهشتی نیز فقط با دوفوریت لایحه بود و اعتقاد داشت پیش تر لایحه ای در این خصوص تصویب شده و نیاز به تصویب مجدد نیست  وگرنه مطلع هستیم که آقای بهشتی بعنوان یک دانش آموخته‌ی اقتصاد، همواره حامی فعالیت نهادهای صنفی اقتصادی همچون اتاق تبریز بوده است.

وی اضافه کرد: اتاق های بازرگانی در هیچ کجای جهان و از جمله در ایران به نام اشخاص شناخته نمی شوند، بلکه این اتاق ها در خدمت مردم و اقتصاد کشور هستند. اتاق تبریز نیز متشکل از چهره های تاثیرگذار شهر در امر تولید، تجارت و اقتصاد است و بار زیادی از اشتغال در شهر تبریز و استان مرتبط با فعالیتهای اقتصادی اعضای این اتاق است.

نایب رییس شورای شهر تبریز و عضو اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه اتاق بازرگانی همچون هر نهاد انتخابی دیگری امانتی است موقت در دستان منتخبان آن، عنوان کرد:  افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی وارد این اتاق می شوند، انتخاب می شوند، فعالیت می کنند و نهایتا در چرخه انتخابات کنار می روند و اشخاص جدیدی سکان دار هدایت امور اتاق می گردند. اما آنچه ثابت و پابرجاست خود اتاق و فعالیت های آن است. لذا بحث اتاق تبریز و حمایت از آن باید از این زاویه مورد توجه قرار گیرد. از این رو معتقدم حمایت از احداث ساختمان جدید اتاق که در حقیقت جزوی از اموال عمومی مردم و در خدمت اقتصاد منطقه است، در هر دوره ای و در هر شرایطی قطعا مورد اهتمام اعضای شورای شهر و مدیریت شهری قرار می گیرد.

وی در تشریح این لایحه گفت: این لایحه تقدیمی از شهرداری در راستای بخشودگی عوارض ساخت ساختمان جدید اتاق تبریز است. همواره شهرداری و شورا مسئولیت خود می دانند که از پروژه هایی که توسط نهادهای مردمی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و ... در حال انجام هستند و در نهایت خیر این پروژه ها به شهر و شهروندان بازخواهد گشت، حمایت کنند. موضوع ساختمان اتاق نیز یکی از این موارد است که قطعا حمایت اعضای شورا و شهرداری را در پی خواهد داشت.

وی افزود: البته دلیل مخالفت آقای بهشتی با این مساله برای بنده نامشخص بود. زیرا وی بعنوان عضو انجمن اقتصاددانان شمالغرب کشور آشنایی کاملی با فعالیت این اتاق دارند و حتی دفتر این انجمن نیز در اتاق تبریز واقع است و انجمن اقتصاددانان بعنوان یک تشکل علمی در حوزه ی اقتصاد،از حمایت های اتاق بازرگانی تبریز برخوردار است. از این رو مخالفت وی با اینکه همواره خود را حامی اقتصاد، تولید کنندگان و تجار می دانند، تعجب برانگیز بود.

اندیش در پایان خاطر نشان کرد: مسئولیت من هم در شورای تبریز و هم اتاق تبریز  ناشی از رای مردم است. لذا چه در شورا و چه در اتاق حامی منافع شهر و شهروندان هستم. همانطور که در اتاق تلاش خود را در جهت جلب حمایت فعالان اقتصادی از پروژه های توسعه ای شهر به کار می بندم، در شورا نیز حمایت از اتاق و هر نهاد اجتماعی و صنفی دیگر را نیز مسئولیت خود می دانم. چرا که همه اینها در چارچوب حمایت از حقوق و مصالح مردم و شهروندان بوده و خواهد بود.