تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۸:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۱۳

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان شرقی:

استفاده بخش خصوصی استان ‌از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برای طرح کارورزی

شفیعی گفت: متاسفانه بخش خصوصی استقبال چندانی از طرح کارورزی نکرد. یک هزار و ۲۰۰ فارغ‌التحصیل کشاورزی تاکنون نام خود را در این سامانه ثبت کرده‌اند، اما حدود ۵۰ نفر از آنها جذب شدند.

به گزارش تبریز بیدار شهرام شفیعی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت سالروز تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اظهار داشت: این سازمان در سوم تیر سال 80 تاسیس شد و الان به صورت شورایی اداره می‌شود. در این شورا 15 عضو در تهران فعالیت می‌کنند که از این جمع، 5 نفر به عنوان نماینده دستگاه‌های اجرایی در هیئت مدیره حضور دارند. در آذربایجان شرقی هم 11 نفر در شورا کار می‌کنند که 7 نفر انتخابی و 4 نفر انتصابی هستند.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی 15 هزار عضو دارد که به صورت حقیقی و حقوقی فعالیت می‌کنند. در بخش حقوقی یک سری شرکت‌ها در زمینه آب و خاک، شرکت‌های فضای سبز و کلینیک‌های گیاه‌پزشکی مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به وظایف این سازمان، خاطرنشان کرد: وظایف سازمان ما «بسترسازی حضور فارغ‌التحصیلان کشاورزی در عرصه‌های تولید در تمام گرایش‌های مختلف و کمک به افزایش بهره‌وری و امنیت غذایی» است. ما بازوی فنی و اجرایی جهاد کشاورزی هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی ادامه داد: دیگر وظیفه ما، اجرای تعدادی کارسپاری از طریق دستگاه‌های دولتی است. عمده‌ترین صدور مجوز بخش‌های کشاورزی اعم از طیور، دام، قارچ و ... با سازمان نظام مهندسی است. البته تمام بخش‌های کشاورزی که نیاز به صدور پروانه دارند، تماماً الکترونیکی انجام می‌شود. اطلاعات الکترونیکی صدور پروانه‌ها به صورت الکترونیکی به مرکز استان می‌آید و  کارشناسان ما مدارک آنها را ثبت می‌کنند. سیستم به شکلی آماده شده که در صدور مجوز، ارباب رجوع درگیر حضور در ادارات نباشد.