تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۴:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۱۸

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:

پروژه‌های عمرانی با تامین نشدن «قیر» تعطیل شده است

عبداللهی با انتقاد از عدم تامین قیر پروژه‌های عمرانی گفت: مردم قبول نمی کنند در کشوری که تولید می کند، مشکل قیر داشته باشیم.

به گزارش تبریز بیدار ، بیت الله عبداللهی  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامیاظهار داشت:  پروژه‌های عمرانی به خصوص راه‌های اصلی و روستایی حدود دو سال است که در آذربایجان‌شرقی و شهرستان هریس با مشکلات قیر روبه‌رو هستند و پروژه‌ها به دلیل نبود قیر یا به کندی اجرا می‌شود و یا اجرا نمی‌شود.

وی ادامه داد: از وزرای نفت، راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه می خواهم که به این قضیه خاتمه دهند زیرا در کشوری که نفت تولید می کند، مردم قبول نمی کنند مشکل قیر داشته باشیم و پروژه های عمرانی اجرایی نشود.

وی با بیان اینگه فصل کار در آذربایجان شرقی و هریس 3 ماه بیشتر نیست، اضافه کرد: سال گذشته سهمیه قیر این منطقه را در زمستان تحویل دادند که عملاً پروژه های عمرانی اجرایی نمی شود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس در ادامه از وزرای نفت، جهاد کشاورزی و صمت خواست نسبت به افزایش قیمت کود ورود کرده و افزود: قیمت کود 3 برابر افزایش یافته و انصاف نیست در سالی که رونق تولید نام گرفته و کشاورزان با مشکلات و مسائل عدیده ای همچون سرمازدگی، سیل و خشکسالی روبه‌رو بودند، این مشکل نیز اضافه شود.

عبداللهیهمچنین از وزیر علوم خواست به قول خود درخصوص راه اندازی دانشکده هریس عمل کند.