تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۴:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۷۵۱۲۲

در گفتگوی تبریزبیدار با مدیرکل راه و شهرسازی استان مطرح شد؛

حاشیه نشینان تبریز چه زمانی و کجا منتقل می شوند؟ / اگر زلزله بیاید...

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار به تشریح طرح انتقال حاشیه نشین ها به مناطق جدید الاحداث و ضرورت باز آفرینی شهری پرداخت.

ابوالقاسم سلطانی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار  در خصوص طرح دولت برای انتقال  حاشیه نشین ها به مناطق جدید الاحداث گفت: هیچ کس نمی تواند زمان مشخصی برای این کار قول دهد زیرا این معضل بسیار گسترده است.مهم این است که در مسیر درست قدم برداریم و تمامی ارگان ها حداقل 50 درصد از دغدغه های خود را برای حل مسایل بافت های فرسوده مسکونی اختصاص دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اضافه کرد: من از آقای شهردار تقاضا می کنم که این دغدغه را داشته باشند. بافت های فرسوده در سال های قبل  به رسمیت شناخته نمی شد اما اکنون باید دغدغه داشت.

وی گفت: اما در حال حاضر ساکنان این بافت ها، شهروندان این شهر هستند و فرزندانشان فرزندان ما هستند این مساله را باید با گوشت، پوست و استخوان درک کنیم تا بتوانیم اقدامی انجام دهیم. من فکر می کنیم باید اداره برق نیز بخش عمده ای از اعتبارات را در این مناطق اختصاص دهد.

وی با اشاره به وجود خطرهای احتمالی در این مناطق ادامه داد: باید توجه کرد که اگر در روزهای آینده زلزله ای رخ دهد چه خسارت جانی و مالی سنگینی متقبل می شویم. امیدواریم ستاد بازآفرینی استان فعال شود.  استاندار و شهردار دغدغه جدی در این موضوع دارند و در این زمینه صاحب نظر هستند.

سلطانی ضمن تاکید بر فعال شدن ستاد بازآفرینی شهری،  تصریح کرد: بایدکارگروه توانمندی اقتصادی، اجتماعی نیز فعال شود. بیشترین مسئولیت اداره کل راه و شهرسازی هم در بحث کالبدی است و شهرداری نیز مسئول اجرای بحث های تفصیلی است.

وی اذعان داشت: با اصلاح و بازگشایی معابر حاشیه نشینی ارزش این بافت ها افزایش پیدا کرده و زمینه برای سرمایه گذاری در این مناطق ایجاد می شود.

نظرات

IR

حاشیه نشینان تبریز اگر درآمد واشتغال خوبی داشتند در آن مکان نمی ماندند تازه اکثر حاشیه نشینان تهران وکرج و....آذربایجانی هستند بروید ببینید کسب وکار را در آذربایجان با سرمایه گذاری رونق دهید خود به خود حاشیه ها آب می شود